Dolce vitaj na Slovensku

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za dobrým tipomKam na víkendKam za dobrým vínom

Celý rad koncertov a kultúrnych podujatí sa uskutoční na Slovensku v rámci talianskeho festivalu „Dolce vitaj“ už po šiesty raz. Tento krát bude festival orientovaný na 20. výročie diplomatických vzťahov medzi Slovenskom a Talianskom a tiež  na 200. výročie narodenia talianskeho hudobného skladateľa Giuseppe Verdiho. Milovníci hudby si prídu na svoje už 4. júna, kedy v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca vystúpi jedinečné hudobné zoskupenie Piccola Accademia Degli Specchi. 8. júna v Slovenskom rozhlase bude sa koncert „Verdi 200“ so symfonickým orchestrom a talianskymi umelcami. Výstavu odevov talianskych módnych návrhárov otvoria vo Dvorane ministerstva kultúry SR na Námestí SNP. Výstava Talianska maľba zasa dostane priestor v Slovenskej národnej galérii. Na nej budeme môcť obdivovať diela takých majstrov, ako sú napríklad Giovanni Battista Tiepolo, Tintoretto, Francesco Morandini, Cecco del Caravaggio a ďalší. Hudobný repertoár ešte rozšíria rôzne pop, rock a džezové zoskupenia v Bratislave, Košiciach a v Poprade.

Od 21. do 23. júna bude v Bratislave  na Hviezdoslavovom námestí aj typický „Taliansky trh“. Ochutnávka domácich talianskych špecialít z rôznych regiónov ako napríklad z Toskánska, Umbrie..Svoju produkciu predstaví aj región Lazio, Emilia Romagne, Sicília i Ligúria. Takže, hor sa k Talianom na skusy!

 www.dolcevitaj.eu, GK

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.