Región Friuli - Venezia - Giulia

Talianska oblasť Friuli – Venezia – Giulia, tzv. Furlansko-Júlske Benátky, majú autonómne postavenie. Ležia na severovýchode Talianska a rozlohou sú jeho piatym najmenším regiónom. Ale lyžovačka, tá je tam naozaj veľká!

Dostupná lyžovačka

Zimnú atmosféru v tomto príjemnom a pre nás menej známom regióne sme mali možnosť nedávno zažiť, a bolo tam naozaj nádherne. Oblasť zaujme najmä bohatou ponukou pre rodiny s deťmi a optimálnymi cenami v zimnom období. Tak napríklad deti vo veku do desať rokov i ich sprievod, starí rodičia (vo veku nad 75 rokov), majú počas celého roka skipasy zadarmo. Ak si rodina zvolí tzv. CARTAneve, zvýhodnenú rodinnú kartu, dostane počas zimnej sezóny ešte vyššiu zľavu.

Lyžiarske pasy = Cartaneve, od spoločnosti PromoTurismoFVG platia v nasledujúcich oblastiach: Forni di Sopra, Piancavallo, Ravascletto-Zoncolan, Tarvisio, Sella Nevea, Sauris  a v staniciach, ktoré sú prepojené: Sappada a Bovec.

Pohoda vždy a všade

Spoločnosť Promo Turismo FVG dáva do pozornosti hlavne tzv. „Family Experience Montagna“, teda sieť hotelov, podnikov a ostatných služieb pre hostí pod značkou “Dovolenka na sedliackom dvore”. Všetko je tu optimálne nastavené pre zábavu a strávenie voľného času s deťmi. Jedinečné je, že si môžete na požiadanie objednať aj stráženie detí, raňajky formou bufetu, reštauráciu v hoteli, či v jeho blízkosti, s flexibilným časom, ako vám vyhovuje, či jednoducho budete mať všetko pripravené pre svoje ratolesti, tak aby ste sa všetci dobre cítili.

www.promotur.org, BH

Súvisiace aktivity

Kam na dovolenkuKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkendKam za dobrou kuchyňouKam ísť načerpať silyKam za dobrým vínomKam za športom  v zime
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.