Verona in LOVE

Keďže talianska Verona sa stala večným mestom lásky, nečudo, že sa stáva centrom pozornosti aj v deň svätého Valentína, patróna zamilovaných.

Každoročne sa tu totiž konajú rôzne romantické podujatia, a to predovšetkým v starom centre Verony, ktoré sa radí medzi UNESCO pamiatky. Aj v tomto roku na sv. Valentína ožije Piazza Bra, Piazza dei Signori a Cortile Mercato Vecchio bohatým kultúrnym programom, ktorého mottom je „Keď niekoho miluješ, priveď ho do Verony“. Iniciátori tohto podujatia vypísali aj súťaž o text s najvtipnejším vyznaním lásky. Rátajú s tým, že všetky námestia a uličky starého mesta sa zaplnia rôznymi symbolmi lásky v podobe suvenírov, či sladkostí a Verona bude v znamení otvorených dverí pre zamilovaných a zvedavých turistov. Všetky obchody budú otvorené až do neskorých večerných hodín, bohato vyzdobené, vysvietené a celým priestranstvom budú znieť melódie „zamilovaných“. Takže zažite Verona in love!

GK, www.veronainlove.it

Foto: https://www.facebook.com/veronainlove, Fototeca ENIT, Beata Havranová

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.