Aostatal – lyžiarske eldorádo

Autonómny región Valle d´Aosta je jedno z najkrajších talianskych rekreačných centier v severozápadných Alpách, ktorý obopínajú štvortisícové štíty a rozsiahle ľadovce.

Viete, že...

Valle d’Aosta je hornatý región so zvláštnym autonómnym postavením na severe Talianska. Na severe hraničí so Švajčiarskom, na západe s Francúzskom a na východe s regiónom Piemont.  Rozlohou, počtom a hustotou obyvateľov je najmenším regiónom v Taliansku. Zároveň je jediným talianskym regiónom, ktorý nemá provincie (od roku 1945). Aosta je alpské údolie, ktoré spolu s ďalšími údoliami zahŕňa svahy vrchov ako Mont BlancMonte Rosa a Matterhorn.

Lyžiarske eldorádo

Je to priam eldorádo pre milovníkov všetkých druhov zimných športov, najmä však pre lyžiarov. Aostatal ponúka  880 kilometrov lyžiarskych zjazdoviek a 300 km bežeckých tratí. A  k tomu ešte 166 nástupných staníc, ktoré dávajú  možnosť voľby použiť ktorúkoľvek trasu. Aby štatistika bola úplná, o bezpečnosť a výučbu  sa priamo na svahoch stará 1 230 inštruktorov lyžovania. Dostupnosť na lyžiarske svahy je tiež úplnou samozrejmosťou, keďže   pohyb hostí  je zabezpečený medzi Saint-Vincent a  piatimi najväčšími lyžiarskymi centrami Breuil-Cervinia,  La Thuile, Monterosa Ski, Aosta - Píla a Courmayer,  a to od decembra až do 30. marca,  a od 19. do 26. apríla. Okrem spomínaných stredísk je návštevníkom tohto regiónu k dispozícií ešte ďalších osem snežných parkov, čo spolu vytvára ozajstný raj pre lyžiarov, či už začiatočníkov, pokročilých alebo  profesionálov.

Hurá na bežky

Bohatá je aj ponuka bežeckých tratí. Na lyžiach si môžete zabehať v dvanástich oblastiach. Azda najznámejšou je oblasť Cogne, kde je 80 kilometrov tratí, ktoré sa tiahnu cez lúky i zmiešaný les. V takej panoráme je radosť behať! Aj oblasť Brusson je dostatočne známa, tam sa zasa spojili tri oblasti „Trois Villages“, aby spoločne vytvorili ideálne podmienky pre bežecký šport. No nielen  to,  za pozornosť stojí aj stredoveká  história tohto regiónu, ktorej stopy sú jasne viditeľné v pôvabných dedinkách či na pevnosti Bard vládnucej  nad celým údolím.

www.lovevda.it

GK

Súvisiace aktivity

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na dovolenkuKam za dobrou kuchyňouKam na turistikuKam za dobrým vínomKam za športom v leteKam na víkendKam za športom  v zime
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.