Podoby Talianska

Kam na dovolenkuKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Celý svet sa stretne v Janove

Po prvý raz sa bude v historickom centre talianskeho Janova konať cestovateľský Festival Viaggiando il Mondo. Organizátori sľubujú bohatý program, plný výstav s reportážnymi fotografiami, filmami, prednáškami z rôznych krajín sveta. Špeciálne sa však mnohé podujatia zamerajú na tému mora a všetkého, čo s morom a cestovaním súvisí. Organizátori sľubujú, že v rámci festivalu sa budú nadväzovať aj kontakty s mnohými krajinami, predovšetkým však s Argentínou, Brazíliou a Ekvádorom. Takže, kto si želá precestovať celý svet, stačí, ak si zájde do Janova v čase od 2.do 5. mája 2013!

www.viaggiandoilmondo.it

Renesancia vo Florencii

Bolo to pred 600 rokmi, kedy vo Florencii zaznamenali začiatky renesancie. Tohto roku sa jej nadšenci rozhodli v Palazzo Strozzi vystaviť sochy a maľby z rokov 1400 až 1460 a pripomenúť si tak vznik jednej jedinečnej epochy. Vystavené exponáty pochádzajú od najznámejších zberateľov a z múzeí. Hoci výstavu pod názvom „La Primavera del Rinascimento“ slávnostne otvoria 18. augusta, jej prípravy sú už v plnom prúde. Ale už teraz si možno plánovať dovolenku! Kto zmešká výlet do Florencie, bude mať možnosť v septembri spoznať krásu exponátov v parížskom Louvri. 

www.palazzostrozzi.org

Za golfom do Ríma? A prečo nie

Taliansky golfový klub „Skal Club Roma“ organizuje tohto roku šesť veľkých turnajov v regióne Latinum. Prvý turnaj sa bude konať 28. apríla v Country Castelgandolfo, ďalší 18. mája v golfovom klube Fiuggi. Štyri ďalšie turnaje sa odohrajú až na jeseň, a to na prestížnej zeleni v provincii Rím, Viterbo, Latina a Frosinone. Golfový klub v Ríme patrí k najstarším a najväčším v Taliansku a tento rok si chce získať priazeň turistov aj zo Slovenska. 

www.skalroma.org

Gabriela Kopicová, Beata Havranová

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.