Národný park Dunajské luhy (Donau-Auen)

Dunajsko-moravský región

Medzi Viedňou a Bratislavou, sa rozprestiera v Európe jedinečná chránená oblasť lužných lesov – Národný park Dunajské luhy (Donau-Auen). Tento stredoeurópsky unikát,  neregulovaná pôvodná krajina pozdĺž Dunaja, je národným parkom od roku 1996. Objaviť a zažiť krásnu prírodu môžete vďaka peším túram a vychádzkam, exkurziám v člnoch alebo pri napínavých programoch pre deti i celé rodiny.

Schloss Orth – Centrum národného parku

Schloss Orth - Centrum národného parku v Orth an der Donau je vstupnou bránou do lužných lesov. Multimediálna výstava „DonAUräume“ o dunajských ramenách (je prístupná aj v slovenčine) pre všetky vekové kategórie prezentuje fascinujúce zábery na krajinu národného parku. Na zámockom ostrove, ktorý je vonkajším areálom centra národného parku môžete spoznávať osobitosti fauny (napr. európsku korytnačku, zmiju, sysľa) a flóry lužných lesov v okolí Dunaja. V jednom z dunajských ramien, v jedinečnej presklenej podvodnej stanici je možný unikátny pohľad na život pod vodou. Výstavy, podujatia, vyhliadková veža, obchod so suvenírmi s tematikou Národného parku a príjemná atmosféra kaviarne dopĺňa ponuku pre návštevníkov. 

Informácie sú dostupné aj v slovenskom jazyku! Vždy počas slovenských štátnych sviatkov alebo na objednávku  sú k dispozícii slovenskí sprievodcovia.

Otváracia doba: Schloss Orth – Centrum národného parku: 21. marec - 1. november 2013, marec - september: denne od  9.00 do 18.00 hod., október -  1. november: denne od  9.00 do 17.00 hod.

Len 35 km od Bratislavy!

www.donauauen.at

TIP: 20% zľava pre slovenských návštevníkov počas slovenských štátnych sviatkov: 29. 3.; 1. 4.; 1. 5.; 8. 5.; 5. 7.; 29. 8.; 1. 9.; 15. 9.; 1.11.

Špeciálne ponuky

Ponuky pre skupiny od 15 osôb

Nezáleží na tom, čo si vyberiete. Či už fascinujúci zážitok z prírody v Národnom parku Dunajské luhy, pohľad do sveta Rimanov, alebo barokový život na zámku Schloss Hof.  Máme pripravenú optimálnu ponuku aj pre skupiny. Stačí si len vybrať a môžete sa spoločne „ponoriť“ do nádherných svetov dunajsko–moravského regiónu.

Rely formou hádaniek pre bádateľov (Rätselrallye)

Spoznať centrum národného parku a zámocký ostrov (areál zážitkov Schlossinsel) a získané vedomosti hneď využiť - to je základná idea tohto aktívneho programu pre skupiny. Pod vedením a dohľadom sprievodcov je potrebné zodpovedať otázky a absolvovať napínavé úlohy na dané „výskumnícke“ témy či tímové preteky zručnosti na lanovom visacom moste a cestičke postavenej z drevených kolov ponad vodu. Vašou odmenou bude diplom „prírodovedný bádateľ“.

Cena/osoba: 12,50  €          

Dĺžka trvania: asi 3 hod.

TOP podujatie: 21. apríl (nedeľa) 2013 - Rodinná slávnosť v Schloss Orth – centrum Národného parku v Orth an der Donau

Nationalpark Donau-Auen, schlossORTH Nationalpark-Zentrum

2304 Orth/Donau, Tel.: +43(0)2212/3555, schlossorth@donauauen.at, www.donauauen.at

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.