Slovenské dni v NP Dunajské luhy

Kam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistiku

Stalo sa už pravidlom, že Národný park Donau-Auen (Dunajské luhy) organizuje Slovenské dni pre návštevníkov zo Slovenska. Počas nich ponúka pre našincov zľavy na vstupnom a aj program je im  prispôsobený. Aj preto sa stal obľúbeným cieľom výletov mnohých slovenských návštevníkov,

Národný park Donau-Auen (Dunajské luhy) sa rozprestiera medzi Viedňou a Bratislavou. Už to je unikát, že v tak prehustenom mestskom priestore si dokázal udržať svoj jedinečný ráz národného parku. Leží len niekoľko kilometrov od našich hraníc. Územie chráni poslednú veľkú oblasť pririečnej lužnej krajiny v strednej Európe. O všetkom, čo sa tam udeje rozhoduje len a len rieka Dunaj, zásahy ľudskej ruky tu nemajú čo robiť.  Takže divočina ako sa patrí. Je to práve tá autenticita, pre ktorú návštevníci tento park vyhľadávajú.

POZOR KLIKNITE SEM: VYHRAJTE 1 X RODINNÚ VSTUPENKU DO NÁRODNÉHO PARKU DUNAJSKÉ LUHY

Ponuka aktivít priamo v národnom parku je pestrá a rôznorodá: počas peších túr, či splavov, vás skúsení sprievodcovia zasvätia do tajov čarovnej prírody Dunajských luhov. Nové pohľady na Dunajské luhy aj s podrobnými informáciami, sú návštevníkom k dispozícii v Centre národného parku - v zámku ORTH (schlossORTH Nationalpark-Zentrum), v obci Orth/Donau, v Dolnom Rakúsku.

Atraktívne "Slovenské dni” v Národnom parku

Aj tento rok si môžete užiť Slovenské dni, v rámci ktorých zaplatíte za vstup menej a program bude prispôsobený slovensky hovoriacim návštevníkom. Do konca sezóny ešte v termínoch: 29. augusta, 1. septembra, 15. septembra, 6. októbra, 20. októbra a 1. novembra 2018. Teda počas slovenských štátnych sviatkov a vybraných sobôt v návštevníckom Centre národného parku (schlossORTH Nationalpark-Zentrum),  Orth an der Donau (len 35 km od Bratislavy!):

  • Prehliadku výstavy "DonAUräume” (tematika NP) môžete absolvovať aj so slovenským sprievodcom, informačný materiál pre turistov je tiež v slovenčine.
  • Začiatky prehliadok v slovenčine sú: o 10.30 hodine, následne: 11.30, 13.30, 14.30 ,15.30 a 16.30 
  • Miesto stretnutia: zámok (schlossORTH) - vstupná hala zámku, dĺžka prehliadky so sprievodcom: cca. 1 hodinu.
  • Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a ostrova pri zámku, s podvodnou pozorovateľňou (plán s popisom jednotlivých stanovíšť dostanete pri vstupe tiež v slovenskom jazyku). Celková dĺžka pobytu: min. 2,5 hodiny.
  • Zľavnené vstupné počas týchto dní: až 20% v porovnaní so stálymi cenami!
  • Celková výška vstupného: dospelý: € 8, 80, dieťa a mládež od 6 do 19 rokov, študent: € 4,80
  • rodinná vstupenka (to sú 2 dospelí, 2 deti): € 18,40
  • Prihlásiť sa vopred v uvedené dni nie je potrebné

Ďalšie informácie pre nájdete na: https://www.donauauen.at/ alebo na turistickom portáli www.kamkam.eu

Foto: Donau Auen - Kovacs, Baumgartner, Kern


 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.