Hry na zámku

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za dobrým tipomKam na víkend

Mária Terézia bola vášnivou hráčkou. Významná panovníčka milovala hru Faraón a nielen tú, ale i mnohé iné vám ponúkne nové podujatie „Slávnosť hier“, ktorá sa bude konať na zámku Schloss Hof v dňoch 23.-24. apríla 2016. Počas tohto víkendu si môžete v spoločnosti priateľov či blízkych vyskúšať tie najrozličnejšie hry pre malých i veľkých. Od tradičných spoločenských hier až po celkom nové trendy na trhu. Pomocnú ruku vám podajú členovia obľúbeného hráčskeho spolku spielen.at. Rôznorodé spoločenské hry boli obľúbenou zábavkou šľachty, ktorej sa panstvo venovalo najmä počas dlhých večerov.

Počas víkendu plného hier  sprístupnia dva nové okruhy pre zážitky. Život na zámku nebol len o princeznách. V službách panstva pracovali stovky poddaných. Čo všetko museli denne vykonávať sa dozviete vďaka interaktívnym stanovištiam na statku v zámku. Stačí len vkĺznuť do role slúžky Johanny alebo paholka Paula a postupovať plánu hry, ten dostanete pri pokladni. Počas putovania za dobrodružstvom sa príjemnou formou dozviete množstvo zaujímavosti o živote na statku v 18. storočí. Tak napríklad, kde býval najdôležitejší záhradník? Aké čarovné rastliny sa pestovali v bylinkovej záhrade? Kto sa staral o vzácne sokoly princa Eugena? Pridanou hodnotou je iste pohyb na čerstvom vzduchu a množstvo zábavy. Po náročnom okruhu oceníte oddych v tieni stromov barokových záhrad, v ktorých už nádherné kvitnú prvé jarné kvety.

Vychutnajte si deň plný rozmanitosti a zábavy a navštívte zámok Schloss Hof

Miesto & čas:                    Schloss Hof, 2294 Schlosshof 1, 23. a 24. apríl 2016, 10.00 až 18.00 hod.    

Program:                          Od 14.00 - 16.00 hodiny . jazdenie na poníkoch & jazdy na koči, 14.00 - 17.00 hod. ukážka remeselných prác v remeselníckych dielňach

V nedeľu, 24. apríla, prehliadky v slovenskom jazyku o 11:30, 13:30 a o 15:00  hodine prehliadka pre deti!                               

Ceny:                                 Dospelý : 13,- €, dieťa (6 – 18 rokov): 8,- €, rodina: 34,- €. Aj pre toto podujatie platí ročná vstupenka: Dospelý 34,- €, dieťa: 19,-   €

Spracovala BH, viac informácií na: www.schoenbrunn.at

www.schlosshof.at

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.