Strávte Silvestra v Jeseníkoch

Kam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam za zdravím, wellnessomKam za športom  v zime

ZNÁME 5 DŮVODŮ, PROČ STRÁVIT SILVESTR V LÁZNÍCH JESENÍK

České lázeňství je fenomén, který drží několik primátů. Třeba první vodoléčebné lázně světa najdete ve slezském Jeseníku, necelé čtyři hodiny od Bratislavy. Zdá se vám to daleko? Máme pět pádných důvodů, proč tyto lázně přesto navštívit! A ještě letos!

1. KOUZLO MORAVSKOSLEZSKÉHO POMEZÍ

Věřte, že kouzlu Priessnitzových léčebných lázní okamžitě podlehnete. Lázně ležící na pomezí Rychlebských hor a Jeseníků jsou opravdu výjimečné svou polohou a  famózními výhledy na hřebeny hor. Hlavní budova Sanatoria Priessnitz připomínající spíše barokní zámky než hotel, byť čtyřhvězdičkový, z Priessnitzových lázní dělá jedno z nejmagičtějších míst u nás.

2. RELAX A DOKONALÁ PÉČE

Do nového roku je fajn vstoupit nabití energií. Žádné vyčerpání není přípustné! A právě jesenické lázně nabízí fitness, saunový svět, bazén, lázeňské kluziště a výběr z více než 170 Medical Wellness a Wellness procedur. A rozhodně si nenechte ujít jejich chloubu – Priessnitzovy vodoléčebné procedury, které byly před rokem zapsány na národní seznam kulturního dědictví

3. PROGRAM ZDARMA A DÁREK NAVÍC

Rozloučit se s uplynulým rokem je třeba ve společnosti příjemně naladěných lidí, společenským programem či večírkem. V Jeseníku získáte v rámci silvestrovského pobytu vstup zdarma na živý koncert Queen revival, moravský večer, Revival Night s Gábinou Partyšovou, taneční večery s živou hudbou, divadelní představení, diskotéky na ledě i sváteční silvestrovský program. A ačkoliv už bude po Vánocích, mají pro každého z vás připravený dárek na památku.

4. UNIKÁTNÍ LÉČEBNÉ KLIMA

O jedinečném prostředí už jsme se zmiňovali. Když se budete procházet po Ripperově promenádě, Balneoparku či Studničním vrchu a kochat se zasněženými vrcholky Jeseníků, včetně dominanty Pradědu, budete zároveň dýchat ten nejčistší vzduch. A ještě s bonusem. V areálu lázní se nachází geologické zlomy, kterými do vzduchu z hlubin Země vyvěrají zdraví prospěšné biogenní prvky.

5. DOPORUČUJE I GÁBINA PARTYŠOVÁ

Léčebným vlastnostem i kouzlu Priessnitzových lázní podléhali už ve starých dobách královské rodiny, hrabata i knížata. Své neduhy si tam léčila první žena – lékařka Elizabeth Blackwell, ruský spisovatel N. V. Gogol, ale i třeba otec Hurvínka Josef Skupa. Dnes lázně ráda navštěvuje mimo jiné moderátorka Gábina Partyšová. „Do Priessnitzových lázní se ráda vracím jakékoli roční období. Naposledy jsme s Kristiánem v říjnu otevírali tamní muzeum se stavebnicí LEGO a už se těšíme, až do Jeseníku pojedeme v zimě,“ potvrzuje naše slova Gábina. 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.