Vianoce v Jeseníku

Vybrat ten správný vánoční dárek je mnohdy obtížné. Opravdu potěšíme? Trefíme se do vkusu? Neurazíme? Který dar je vlastně nejhodnotnější? Přece zdraví! Takový dar můžete věnovat komukoli a kdykoli. A třeba i sami sobě. Darujte Vánoce či Silvestr v prvních vodoléčebných lázních světa!

MAGIE LÁZNÍ UPROSTŘED HOR

Kolébku vodoléčby, u jejíhož zrodu stál velikán Vincenz Priessnitz, najdete v nejsevernějším cípu Olomouckého kraje. Priessnitzovy léčebné lázně leží na pomezí magických Rychlebských hor a vyhledávaného moravského pohoří Jeseníků. Při příjezdu do tohoto koutu Slezska na vás okamžitě dýchne jeho pozitivní energie a neobyčejné genius loci. V Priessnitzových lázních se nadechnete toho nejčistšího vzduchu, budete se kochat zasněženými vrcholky hor včetně dominanty Pradědu a dopřávat si péči tamních fyzioterapeutů a masérů.

LÁZEŇSKÉ VÁNOCE S TRADICÍ

Každoročně Priessnitzovv léčebné lázně pro své návštěvníky chystají vánoční program plný tradic a společenského programu. Také letos lázeňská promenáda ožije za zvuků živé hudby vánočními trhy, halu hlavního sanatoria ozáří kouzelný vánoční strom. Těšit se můžete na punčové odpoledne, tradiční štědrovečerní večeři či štěpánskou zábavu. Vánoční atmosféru lázní obohatí tradiční sváteční mše u magicky působící kaple na lázeňské promenádě a působivý koncert Janka Ledeckého s Nosticovým kvartetem. A kdyby se vám z lázní nechtělo, zůstat můžete až do Silvestra!

NEJÚČINĚJŠÍ LÁZEŇSKÉ PROCEDURY

V lázních si rozhodně nenechte ujít jejich chloubu – Priessnitzovy vodoléčebné procedury, které byly v roce 2014 zapsány na národní seznam kulturního dědictví. K unikátům lázní ovšem patří také sloupková korekční plovoucí technika, computerová kineziologie a podologické vyšetření. Nesmíme zapomenout ani na klimatoterapii, jejíž nedílnou součástí je v Jeseníku tzv. Gräfenberg Walking. Tato chůze se speciálními holemi je unikátní právě díky místním klimatickým podmínkám. Vybrat si můžete z různých tras, které jsou rozděleny podle obtížnosti.

LYŽE, SNĚŽNICE, LEGOMÁNIE

Obklopeny lyžařskými středisky jsou lázně také ideálním centrem zimní turistiky. V okolí se nachází populární velké areály, ale i menší rodinné skiparky. Už z areálu lázní můžete vběhnout do zimní běžecké stopy a poznávat krásy okolí. A co vám kromě zimních radovánek doporučujeme my? Navštivte tamní nové muzeum kostek. Mají tam stovky modelů LEGO i hernu, ve které fenoménu dánské stavebnice možná podlehnete i vy.

Více informací: www.priessnitz.cz

slo 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.