V Jeseníkoch otvoria sezónu

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistiku

Pozvánka od susedov na príjemné prežitie májového víkendu

Lázeňské město uprostřed nejkrásnějších hor letos opět zahajuje sezonu tradičně v polovině května. Přípravy na tento největší jesenický svátek vrcholí již nyní. Návštěvníci se rozhodně nebudou nudit. Chybět nebude koncert Petra Bendeho nebo jedinečný Čechomor.

Zábava pro celou rodinu, spousta kulturních akcí, rodinné soutěže, taková jsou lákadla květnového zahájení lázeňské sezony v Jeseníku. „Lázeňskou sezonu zahajuje město a lázně společně. V letošním roce se program na jesenickém náměstí ponese v duchu patnáctiletého výročí partnerství Jeseníku s polskou Nisou,“ přibližuje starostka města Marie Fomiczewová. Také proto v pátek na Masarykově náměstí vystoupí niský Big Band nebo jazzová vokalistka Oktawia Kawecka, která je v současnosti považována za jednu z nejnadějnějších mladých tváří polského jazzu. Doprovázet ji naopak bude jeden z nejschopnějších kytaristů současné britské jazzové scény Femi Temowo. Náměstím zazní i old time music, přijede lázeňský vláček nebo všemi oblíbený pojízdný pivní bar a páteční večer vyvrcholí koncertem všestranného Petra Bendeho.

Poznejte lázně

V sobotu slavnostní program propukne již od časných dopoledních hodin opět na Masarykově náměstí, kde již tradičně sezonu zahájí sám zakladatel zdejších lázní a guru světového hydroterapie, Vincenz Priessnitz. Návštěvníky od Šumperku a Olomouce do Jeseníku přiveze historický parní vlak, takže už jen cesta tzv. Slezským Semmeringem s výhledy k hřebenu Šeráku a Obřím skalám bude zážitkem. Po poledni všechny účastníky čeká program přímo v areálu lázní, který zahájí velkolepá pochodová show. „Těšit se můžete na lidový jarmark, zábavný odpolední program pro děti, nabídneme atraktivní rodinnou soutěž,“ vyjmenovává lázeňský program jejich obchodní ředitel Tomáš Rak. Pomyslnou třešničkou na lázeňském dortu bude podvečerní koncert kapely Čechomor. V neděli pak lázně nabízí výlety vláčkem Lázeňáčkem k oblíbenému Lesnímu baru, Čertovým kamenům a  Jeskyním Na Pomezí.

Návštěvníky přiveze historický parní vlak

Historický parní vlak Vincenz Priessnitz bude vypraven ze Šumperka v sobotu 17. května. Ačkoliv si budou muset milovníci železniční historie přivstat, ze Šumperku vlak vyjíždí již v 6.40, čeká je jistě nezapomenutelný zážitek. V čele vlakové soupravy, která se bude lopotit do jesenických hor a mezi hluboká údolí Slezského Semmeringu, pojede parní lokomotiva přezdívaná „Ušatá.“ „Nostalgickou atmosféru umocní i historické vozy, vlakový doprovod v dobových uniformách nebo ukázky doplňování vody do parní lokomotivy,“ těší se sama starostka města Marie Fomiczeowá. Po příjezdu do Jeseníku, plánovaném na 9.20 hodin, vás čeká slavnostní zahájení sezony na jesenickém Masarykově náměstí a opravdu pestrý odpolední program v areálu Priessnitzových léčebných lázní, jehož pomyslnou třešničkou bude podvečerní vystoupení kapely Čechomor.

Více se o příjezdu historického parního vlaku do Jeseníku a programu zahájení lázeňské sezony můžete dozvědět na www.jesenik.org.

Více se o programu dozvíte na www.mkzjes.cz, www.priessnitz.cz nebo na facebooku.

Spracoval Prokop Slováček


Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.