Novinka sa volá VysoMarch

Kam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkendKam za dobrým vínom

Nový cyklomost  medzi Vysokou pri Morave a rakúskou obcou Marchegg  vytvoril prepojenie medzinárodnej cyklotrasy železnej opony EUROVELO 13 s rakúskou národnou cyklotrasou Kamp-Thaya-March. Celková dĺžka mosta je 270 m, šírka 4 metre.  Maximálna výška pilierov je 17 metrov a na rieke ostala minimálna plavebná výška 7 metrov. 

 „Vďaka cyklomostu môžu cyklisti i turisti spoznávať krásy kraja a zaujímavé zákutia povodia rieky Moravy. Prepojíme medzinárodnú cyklotrasu železnej opony Eurovelo 13 s rakúskou národnou cyklotrasou Kamp-Thaya-March. Cyklomost zároveň podporí cezhraničnú spoluprácu, regionálny rozvoj, ako aj rozvoj cykloturistiky. Pozývame všetkých obyvateľov aj návštevníkov kraja na slávnostné otvorenie. Pripravili sme pre vás zaujímavý program,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Projekt podporuje ekologickú a udržateľnú mobilitu. Príchod zo slovenskej strany k cyklomostu je preto možný iba na bicykloch, kolobežkách, odrážadlách, či pešo. Na podujatie sa dá prísť aj verejnou dopravou, ideálne vlakom do rakúskej stanice Marchegg. Odtiaľ premáva kyvadlová autobusová doprava až k cyklomostu. Prístup autom je zo slovenskej strany úplne vylúčený, parkovanie v obci Marchegg bude obmedzené a neodporúčame ho.

"VysoMarch"  medzi Vysokou pri Morave a rakúskou obcou Marchegg bude druhý, ktorý Bratislavská župa vybudovala v spolupráci s rakúskou stranou. Celkové náklady na projekt sú spolu 5 124 098,67 EUR s DPH. Bratislavská župa financuje 2 059 499,09 EUR s DPH.

Cyklojazdy štartujú z piatich miest Bratislavského kraja a všetky majú spoločnú cieľovú stanicu - cyklomost Vysomarch. Pre účastníkov cyklojazdy pripravila Bratislavská župa občerstvenie a malý darček. Všetkým cyklistom, ktorí majú záujem ísť k mostu na bicykli, odporúčame sa vopred zaregistrovať. Dôvodom je bezpečnosť a plynulosť jazdy. V prípade veľkého počtu cyklistov bude v čase od 11:00 do 14:00 hodiny, na cyklotrase z Devínskej Novej Vsi k cyklomostu Vysomarch uprednostnení registrovaní účastníkov.

Trasy a štarty cyklojázd - 7. mája 2022

  • 11:00 Bory Mall (parkovisko) – Devínska Nová Ves – cyklomost VysoMarch
  • 11:00 Gajary (prístav) – cyklomost VysoMarch
  • 11:00 Záhorská Bystrica – Devínska Nová Ves – cyklomost VysoMarch
  • 12:00 Devínska Nová Ves (cyklomost Slobody) – cyklomost VysoMarch
  • 13:00 Stupava – Cyklomost VysoMarch

Prihlášku nájdete tu: bratislavskykraj.sk/vysomarch

Fotografie: BKS, šťastnú cestu na kovových tátošoch už onedlho želá tím www.kamkam.eu a www.bratislavskykraj.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.