Karlove Vary - ženský víkend...?

Dohodli ste si s kamarátkami spoločný voľný víkend a teraz vyrážate na dámsku jazdu? Gratulujeme! Aby sa taký výlet skutočne vydaril, je potrebné vybrať správny cieľ cesty. Máme pre vás tip: jedno z najkrajších českých kúpeľných miest.

Kúpele sú synonymom pohody, pokoja a oddychu, ktoré sa ale v žiadnom prípade nedajú  zamieňať s nudou a ničnerobením! Kúpeľné mestá v 21. storočí ponúkajú najrôznejšie wellness procedúry a možnosť ochutnať liečivé pramene a využiť ich silu, ale i kopu zážitkov a zábavy. Medzi kúpele s najbohatšou ponukou patria Karlove Vary na západe Čiech, ktoré sme si vybrali za cieľ cesty partie priateliek a teraz by sme to isté odporučili aj vám.

Ochutnajte liečivú vodu 

O liečebných účinkoch tunajšej termálnej vody nieto pochýb, veď sa o nich presvedčil aj sám kráľ Karel IV., skúsený muž, ktorý za svoj život stihol všeličo, a tak nie je dôvod mu neveriť. Ochutnať aspoň niektoré z karlovarských prameňov je preto jednou z prvých povinností, ktoré musíte hneď po príchode do mesta splniť. Ženy na výlete bez parterov či manželov a detí si určite rady symbolicky pripijú liečivou vodou z 11. prameňa nazvanom Svoboda.  Za ochutnanie ale určite stoja i ďalšie pramene s nemenej ľúbozvučnými názvami. Do krásnych porcelánových pohárikov, ktoré si môžete zakúpiť v rôznych dizajnoch na mnohých miestach kolonády, si môžete načapovať vodu z Rusalky, Dorotky, Libuše alebo napríklad z Prameňa kniežaťa Václava. Miestni znalci sa zhodujú v tom, že najlepšie chutí voda z Hadieho prameňa, tak si ich tvrdenie nezabudnite overiť!

Lanovkou až na Dianu

Ďalším mimoriadnym zážitkom je návšteva rozhľadne Diana nad mestom. Dá sa k nej dôjsť peši, ale prečo si na dámskej jazde nedopriať trochu pohodlia? Vydajte sa teda po kolonáde smerom ku Grandhotelu Pupp. Cestou si nezabudnite kúpiť teplú karlovarskú oblátku, to je lahôdka v každom počasí. Od Puppu premáva k rozhľadni každých pätnásť minút lanovka. A pokiaľ sa nechcete príliš namáhať výstupom na rozhľadňu, aj túto časť cesty si môžete uľahčiť a za krásnymi výhľadmi sa dopraviť výťahom. Než sa vydáte späť do mesta, zastavte sa ešte v Motýľom dome Diana, čo je tropická záhrada s živými exotickými motýľmi z celého sveta. Fotografovať sa tu dá bez obmedzenia, takže stačí trocha trpezlivosti a urobíte si parádne pestrofarebné snímky. A vzhľadom na to, že si konečne užívate víkend bez detí, môžete pokojne obísť tunajšie minizoo i detské ihrisko veľkým oblúkom.

Hlavne relax

Súčasťou dámskej jazdy do Karlových Varov by bezpochyby mala byť návšteva relaxačnej wellness procedúry. Masáže i vírivé kúpele ponúka väčšina verejných kúpeľov, kúpeľných  domov a hotelov po celom meste. Pochopiteľne, ideálne je skombinovať masáž s návštevou sauny, pretože – ako je známe – dve hodiny po saune je žena najkrajšia, čo sa môže hodiť, až vyrazíte do víru večerného života. Priamo v centre je dostatok klubov a barov, kam sa dá zájsť na pohárik. Vo vašej objednávke by v každom prípade malo zaznieť aspoň raz slovo Becherovka. Pretože tá predsa lieči rovnako účinne ako tunajšie minerálne pramene!

Určite nie na poslednú chvíľu

Poslednou kapitolou výletu do Karlových Varov by mali byť nákupy. Máme na mysli nielen módu (Karlove Vary ponúkajú množstvo značkových butikov), ale i luxusný krištáľ, ktorý sa vyrába v karlovarskej dielni Moser. Určite odporúčame exkurziu v sklárni, kde uvidíte majstrov sklárov pri práci, čo je jedinečný zážitok. Popoludňajšiu kávu si potom vypite v tunajšej kaviarni Café Moser, alebo sa vráťte do centra mesta na kolonádu. Nezabudnite sa ešte staviť pri najznámejšom a najteplejšom karlovarskom prameni – Vřídla, len rátajte s tým, že  prameň je v marci a apríli ešte zatvorený. A keď vám ostane čas, zájdite si na prehliadku podzemia. Je tu veľa zaujímavostí, naviac v tunajšej vode bohatej na aragonit prebieha skameňovanie suvenírov. Aspoň jednu kamennú ružu by si mala každá z vás priviezť domov ako suvenír.

Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete na www.karlovyvary.cz.

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.