Džezová hudba zaznie v údolí Gastein

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkendKam za športom  v zime

Už po 21. raz sa od 13.-17. marca koná podujatie medzinárodných džezových legiend, v rakúskej doline Gastein, neďaleko Salzburgu, Snow Jazz Gastein. Pestrý program, medzinárodní ale aj rakúski hudobníci. Jazz festival otvorí v stredu ENJ Society – džezový kvartet, v píle v Bad Hofgasteine.

Od roku 2002 sa v údolí Gastein stretlo veľa hudobných hviezd, aby ponúkli publiku jedinečné zážitky z džezu, z koncertov. Ale nielen hudba bude mať silu, aj okolité pohľady na krásnu krajinu, ktoré účastníci džezového festivalu budú mať. Pohľady na krásne hory údolia Gastein. A v neposlednom rade aj možnosť lyžovania. Džezová hudba, lyže, príroda, kúpanie sa v termálnej vode, to bude počas marcových dní neopakovateľný zážitok.

Najdôležitejším miestom stretnutí je stará píla Sägewerk, v obci Bad Hofgasetein.

Po mnohé roky je už akousi inštitúciou pre počúvanie džezovej hudby. Vdaka pánu Seppovi Grabmaierovi sa práve toto miesto stalo perfektnu event lokalitou. Už na začiatku sa tu stretávali milovníci džezu, pri rôznych podujatiach. Stará píla ponúka kabaret, koncerty a od roku 2000, je dôležitým miestom pre stretnutia džezových hudobníkov.

A čo ponúka Gastein všeobecne? Môžeme povedať, že jednu dolinu s troma zaujímavými miestami. Bad Gastein, Dorfgastein a Bad Hofgastein. Ak by ste si naplánovali dovolenku práve sem, je vhodné mať Gastein Card.Tú dostanete pri ubytovaní, je v nej veľa ponúk na rôzne aktivity vo všetkých troch obciach alebo zľavnené vstupy až do 50 %. Napríklad – v zime: lyžiarske túry alebo túry na snežniciach, letné koncerty a cyklistické výlety so sprievodcom, ponúka zľavnené vstupy do termálnych bazénov a zariadení, rôzne atrakcie, do cieľov výletov v tomto krásnom, prázdninovom regióne.

Pripravila: Beata Havranová, viac sa dozviete o džeze na:www.gastein.com

Gasteinertal Tourismus GmbH, Christoph Oberschneider

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.