Deň vody podľa Priessnitza

Kam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam za zdravím, wellnessom

Priessnitzove liečebné kúpele v Jeseníku získali svoju svetovú slávu vďaka životodarnej sile horských prameňov a vodoliečbe ich zakladateľa Vincenza Priessnitza. Aj preto sa bude v kúpeľoch už druhý rok po sebe oslavovať Svetový deň vody (22. marec). 

V kúpeľoch ležiacich v nádhernej prírode pohoria Jeseníkov si budú deň vody pripomínať tri dni (21. – 23. 3) a program je naozaj bohatý. „Základom všetkých procedúr podľa Priessnitza bola a je čistá pramenitá voda, kľúč ku zdraviu. Týmto špeciálnym víkendom chceme upozorniť nielen na nepostrádateľnosť vody na Zemi, ale tiež vzdať hold myšlienke zakladateľa našich kúpeľov a vodoliečby ako takej,“ vysvetľuje Tomáš Rak, obchodný riaditeľ kúpeľov.

No a na čo sa teda môžete tešiť? Zoznámite sa s históriou a súčasnosťou tradičných procedúr, ktoré sa od minulého roka môžu popýšiť certifikátom „Jeseníky – originálny produkt“. So sprievodcom sa poprechádzate po prameňoch a dozviete sa mnoho zaujímavostí o jedinečnosti Studničného vrchu. Históriu obnovy prameňov zasa pripomenie premietanie v kinokaviarni Sofia. Tých najväčších vodných nadšencov čaká aqua aerobik, špeciálny aqua nordic walking, alebo potápanie. No a samozrejme, ak budete mať záujem "ochutnať" niektorú z procedúr, počas víkendu vody, bude vás to stáť oveľa menej ako obvykle. 

Viac o programe sa dozviete na: www.priessnitz.cz.

Spracoval Prokop Slováček


 

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.