Čiernobiele krásky zo Švajčiarska

Kam na dovolenkuKam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkend

Náš tip – do Švajčiarska: možno poznáte ovečky, s kučeravou srsťou a s „čiernym nosom“, typické pre región švajčiarskeho Zermatt-u. Rohy ako špirála, čierne fľaky, s jedinečnou srsťou.  

Od začiatku júla až do polovice septembra je stádo 150 oviec na tunajších pastvinách švajčiarskeho kantónu Wallis, na hore Gornergrat. A čo môžete v tejto oblasti zažiť? Každú stredu a v sobotu sú pre záujemcov túry so sprievodcom, ten vás zavedie nielen k zaujímavým čierno-bielym tvorom, ale aj k zaujímavým miestam, k tajným tipom regiónu.

Nesporne zaujímavé vandrovanie za kučeravými kráskami, "Meet the sheep", si môžete, ak budete vo Švajčiarsku, naplánovať od 14. júla, v auguste alebo aj v septembri. 

Ceny sú: CHF 141.00,- v septembri je cena nižšia: 125.00,- CHF ( CHF = 0,92 € )

Viac tipov a informácií o tejto krásnej krajine nájdete na: www.matterhornparadise.ch aj v češtine na: MojeSvycarsko.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.