Barokový zámok rozkvitá

Kam za dobrou kuchyňouKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Záhradný raj princa Eugena Savojského rozprestierajúci sa na siedmich terasách tvorí úžasnú kulisu pre rozmanité podujatia. Tie sú súčasťou zámockého programu počas roka.

Počas Jarných dní záhrad v zámku Schloss Hof predstavia svoju čerstvú, letnú výsadbu. Poprechádzajte sa po areáli zámku a vychutnajte si krásu tisícov letničiek. V ponuke sú aj rôznorodé workshopy na tie najrozmanitejšie témy. Ak máte doma viacero cibuliek jedného druhu, neváhajte ich priniesť a povymieňať si ich s ostatnými milovníkmi záhradných krás. Aj tento rok bude totiž súčasťou podujatia obľúbená výmenná burza rastlín. Zámocký statok obsadí viac ako 50 vystavovateľov s inšpiratívnym sortimentom pre záhradu či chalupu, tie iste potešia srdce všetkých vášnivých záhradkárov. Atmosféru jedného z najobľúbenejších podujatí o záhrade a pre záhradu bude dotvárať príjemná hudba, stánky s regionálnymi lahôdkami i pestrá ponuka tematických prehliadok. Prácu s hlinou v starej hrnčiarskej dielni si môžu vyskúšať najmenší návštevníci. Jazdenie na poníkoch a nové okruhy zážitkov sú príjemným spestrením exteriérových aktivít. Niet nad krajší pocit ako obdivovať krásy zámockého areálu z konského koča. Jazdy na koči sú v ponuke vždy od 14:00 do 16:00 hodiny.

Obľúbené záhradné dni budú pokračovať po lete, aj v jesenných dňoch, a síce septembrovou  Jesennou záhradnou slávnosťou. Bude po prvýkrát a spolu s dožinkovou slávnosťou ( V dňoch 17.-18. & 24.-25.09.2016).

Jarné dni záhrad:              Schloss Hof, 2294 Schlosshof 1

26. - 29. máj 2016, 10.00-18.00 hodiny

Vstupné do celého areálu vrátane podujatia:                    

Dospelý: 13,- €, dieťa (6 – 18 rokov): 8,- €, rodina: 34,-€

Aj tu platí ročná vstupenka: dospelý 34,- € , dieťa: 19,- €

Počas výletu na Moravské pole nezabudnite navštíviť aj mimoriadnu výstavu na zámku Niederweiden  „ František Jozef 1830-1916 – Poľovačka a voľný čas“

Spracovala BH, fotografie: Markus  Eitzinger, Losi Lammerhuber

www.schlosshof.at

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.