Veľká noc v zámku Schloss Hof

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za dobrým tipomKam na víkend

Veľkonočné trhy i špeciálny program počas veľkonočných sviatkov sú na zámku Schloss Hof už tradičným štartom do novej sezóny. Svoje originálne výrobky a vybrané lahôdky z regiónu ponúkne na zámku počas „veľkonočných dní“ vyše 80  vystavovateľov. Tí najmladší návštevníci môžu zapojiť svoju kreativitu - v dielničkách veľkonočného zajka v Bäckenhofe sa bude majstrovať, maľovať, budú sa viazať korbáče, siať žerucha a piecť veľkonočné pečivo. Veľkonočný výlet si deti môžu spríjemniť aj jazdou na kočoch, na poníkoch či česaním oslíkov. Aj nové zvieracie prírastky sa tešia na prvé detské pohladenia. Na Schloss Hofe pripravili aj špeciálnu detskú prehliadku, ktorá je tento rok prvýkrát aj v slovenskom jazyku. Kto bude mať šťastie, stretne na trhoch veľkonočného zajačika s košíčkom sladkých prekvapení (28. - 29.3.) a počas veľkonočného víkendu (5.- 6.4.2015) dokonca zajačik poschováva sladké maškrty, ktoré deti potom budú hľadať v zámockých zákutiach.

Počas celej sezóny je hosťom k dispozícii grátis kyvadlová doprava zo stanice Marchegg priamo na zámok Schloss Hof. Cez víkendy a sviatky dokonca viackrát za deň. Východná brána je otvorená taktiež počas víkendov a sviatkov a umožňuje priamy prístup pešou prechádzkou cez cyklomost z Devínskej Novej Vsi. Skvelú ponuku prináša aj Slovak Lines. Doprava pre skupiny priamo na veľkonočné trhy a k tomu zvýhodnené vstupné.

  • Veľkonočné trhy: 28. - 29.3., od 10:00 do 18:00 hod.
  • Veľká noc na zámku Schloss Hof: 5.- 6. 4., od 10:00 do 18:00 hod.
  • Vstupné: Veľkonočné trhy: dospelí: 6 €, deti (6 – 18 rokov): 3 €, rodinná vstupenka: 15 €, príplatok za vstup na výstavu: 7 € dospelí, 5 € dieťa; počas veľkonočného víkendu platí bežné vstupné.

Spracoval Prokop Slováček, FOTO: Schloss Hof, Jutta Kirchner


Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.