Advent v okolí Ženevy

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkend

Vianočné trhy okolo Ženevského jazera majú už dlhoročnú tradíciu. Vyniká medzi nimi predovšetkým mesto Montreux, ktorého trhy sú najznámejšie. Takisto sú známe aj adventné trhy v Lausanne. Obe mestá sa v čomsi podobajú Bratislave a síce v tom, že sú tu takisto  prenosné drevené stánky, v ktorých obchodníci ponúkajú predovšetkým tradičné výrobky ľudovej tvorivosti a perníky. Náladu dokresľujú živé jasličky, bez ktorých sa vo Švajčiarsku vianočné trhy nemôžu zaobísť. Atmosféru doplnia ešte aj detské zbory s koledami a ľudovými piesňami.
Ďalším mestom popri Ženevskom jazere je Yverdon-les Bains, aj tu je tohto roku do 80 vystavovateľov s umeleckými predmetmi, ozdobami, keramikou, maľovanými obrazmi a všakovými špecialitami. Deti sa snažia zaujať miestni animátori a kolotoč. Ďalej je to Morges, mestečko, ktoré sa rado chváli najväčšou krytou plochou vianočného trhu v západnom Švajčiarsku. Nachádza sa v bývalej  hale železničnej stanice, ktorá je celá z dreva. Našlo v nej priestor vyše 200 vystavovateľov. Napokon je to Villars, kde našli uplatnenie desiatky umelcov, profesionálnych i amatérskych, ktorí ponúkajú svoje produkty, typické švajčiarske špeciality, medzi ktorými nesmie chýbať ani varené víno! Mestečko Lesyn pri Ženevskom jazere sa každoročne prezentuje veľkými živými jasličkami a kulinárskymi špecialitami. Napokon mestečko Ste-Croix, kde zasa majú najväčšie slovo animátori a mikulášsky „krampus“. 
GK

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.