Vianočná dedinka a na zámku?

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za dobrým tipomKam na víkend

V sobotu 22. novembra sa otvoria brány barokového zámku. V jeho priestoroch bude opäť, tak ako po iné roky pôsobivý adventný trh. Bude lákať svojou netradičnou atmosférou i rozmanitým programom. Zámok Schloss Hof opäť po roku pozýva..

Počas piatich predvianočných víkendov sa letné vidiecko sídlo princa Eugena a Márie Terézie premení na netradičnú vianočnú dedinku. Na arkádovom dvore zámku sa stretne mnoho regionálnych vystavovateľov. Tí ponúknu návštevníkom pestrý sortiment zahŕňajúci umelecké výrobky, tradičné lahôdky i množstvo drobností, ktoré sa vám môžu stať skvelou inšpiráciou pre vianočné darčeky. Vďaka prehliadkam zámku sa návštevníci dozvedia viac o živote tých najznámejších obyvateľov a taktiež množstvo zaujímavostí o tom, ako sa oslavovali Vianoce v dome Habsburgovcov. Súčasťou adventného programu je aj výstava jasličiek vyrobených z pravého dreva. Vďaka viacerým exponátom sa hostia zoznámia s rôznymi technikami.

Na zámockom statku pocítite šarm tradičných vidieckych Vianoc. Jeho zvierací obyvatelia si v barokovej stajni i v zverinci s radosťou počkajú na pohladenie malých návštevníkov. Ešte bližšie k zvieratkám môžu byť deti pri jazdách na poníkoch. Míľou pôžitkov, ktoré sa nachádza medzi zámkom a statkom, sa budú šíriť lahodné vône pečených mandlí, punču a medovníkov, sladké i slané dobroty zasýtia vaše brušká.

Radostné vianočné očakávanie možno vďaka vianočnej dedinke nie len vidieť, cítiť a ochutnať – ale aj počuť! Dychová hudba v arkádovom dvore ako aj vianočné koncerty Marchledskej filharmónie s tónmi Vivaldiho, Corelliho a Händla spríjemnia čakanie na najkrajšie sviatky v roku. Skupinám odporúčame rezervovať si vstupenky na vianočné koncerty v dostatočnom predstihu.

Všetky deti, ktoré už netrpezlivo čakajú na Ježiška si dlhý čas čakania spríjemnia špeciálnym detským programom. Na návštevu príde viedenský práterský gašparko, kúzelník Helmut predvedie svoje kúsky zo sveta mágie. V dielničkách Detského a rodinného sveta, budú detičky maľovať, piecť, písať listy Ježiškovi..Do zámku zavíta Mikuláš. V dňoch 6. a 7. decembra spolu so svojim anjelikom.

Vianočné trhy sú už každoročne vrcholom sezóny na zámku Schloss Hof. Privezte sa  pohodlne priamo z Bratislavy až pred zámocké brány so spoločnosťou Slovak Lines. Lístok zahŕňajúci spiatočnú dopravu i vstup do vianočnej dedinky nájdete jednoducho a rýchlo na http://www.slovaklines.sk/zamokschlosshof.html.

V roku 2015 otvorí Schloss Hof svoje brány už 1.1. počas všetkých víkendov. Príďte na zimnú prechádzku idylickým statkom a navštívte interaktívnu výstavu o zásobovaní zámku a úplne novú výstavu „Hráme sa na vojnu – Detstvo pred 100 rokmi“, ktorá predstaví hračky z čias I. svetovej vojny a umožní nahliadnuť do života detí v týchto ťažkých časoch. Spríjemnite si zimné víkendy a strávte krásny rodinný deň na vidieku.

Vianočná dedinka na zámku Schloss Hof

22./23.11. | 29./30.11. | 6.-8.12. | 13./14.12. | 20./21.12. | sobota 10 – 20 hod, nedeľa 10 – 18 hod

Vstup: dospelý  6,- € | deti 6-15 rokov  3,- € | rodinná vstupenka (2 dospelí, max. 3 deti) 15,- €

Bližšie informácie nájdete na www.weihnachtsdorf.at a www.schlosshof.at, foto - Magmag

Spracoval Prokop Slováček

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.