Za Rubensom do Neuburgu

Neuburg, bavorské mesto na Dunaji, má neopísateľné čaro, ktoré mu vtisla doba baroka a renesancie.

Jeho dominantou je nesporne zámok (Neuburg an der Donau) s arkádovým dvorom, so skvostnou rytierskou sálou - pamätník renesančnej architektúry. Práve tu  má sídlo aj  Štátna galéria flámskeho umenia, filiálka bavorskej štátnej galérie. Vystavené sú tu barokové maľby, je ich 120. Sú výlučne  z dielne Petra Paula Rubensa, Jacoba Jordaensa a Anthonisa  van Dycka, ktorých majstrovské diela sú  tu reprezentatívne zastúpené. Za zmienku stojí, že    tri oltárne maľby z vystavených diel vytvoril Rubens priamo pre miestny kostol v Neuburgu na zákazku Wilhelma von Pfalza. Samotné múzeum v zámku ponúka však návštevníkom aj skvostný pohľad do cirkevného baroka a do dejín kniežatstva Falc-Neuburg. Miestna kaplnka, najstarší protestantský kostol na svete, získala vďaka freskám od Bocksbergera tiež označenie ako Sixtínska kaplnka severu. Neuburg však  priťahuje návštevníkov nielen historickými skvostami, ale aj tradičnými zámockými i svadobnými slávnosťami, dunajskou cyklistickou cestou Via Raetica  a množstvom rôznorodých podujatí.     

GK

Súvisiace aktivity

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na dovolenkuKam na turistiku
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.