Tirolsko známe i neznáme

Tirolsko, to nie je len lesk známeho Kitzbühelu. Sú miesta, ktoré vás očaria na prvý pohľad. Nepoškvrnená príroda, v každom kúte malý zázrak, či prekvapenie. Pokosené lúky, všade vôkol čisto, na zemi ani papierik, a keď sa pozriete na vodu v jazere, s príjemným počtom kúpajúcich sa, hneď máte chuť do nej rovno skočiť.

Takúto atmosféru sme zažili. Vo vychýrených Kitzbühlských Alpách, nebol to slávny Kitzbühel, ale miesto bližšie k Salzburgu. Ani sme netušili, aká iná krása sa práve tu, v tejto často severného Tirolska skrýva. Dolina Pillersee Tal je očarujúca. Možnosť požičať si bicykel má tu každý hotel, či malý penziónik, a tak v sedle železného tátoša, sme si región pekne užili. A  keď si požičiate ebike, výlet môže byť ešte krajší. Biosférické parky, zábavný park pre deti, ktorý vlastnoručne postavil otec troch detí, park pre deti športovcov s bobovou dráhou Timoks Alm, vyhliadka Jakubov kríž, všetko s malými vzdialenosťami, dostupné pešo, miestnym, regionálnym vlakom či na bicykli.

 

Ďalšou zaujímavosťou doliny Pillersee Tal, je Triassic Park, s obrovskou plošinou zvanou Koral vo Waidringu. Má plochu 115 štvorcových metrov a tvar koralu ružovej farby. Konštrukcia je z ocele, váži 31 ton a podlaha je z troch vrstiev špeciálneho skla, takže máte zážitok nielen z okolitej panorámy Kitzbühelských tritisícoviek ale aj priamo z atmosféry a pohľadu priamo  pod vašimi nohami.

Prví turisti vstúpili na vyhliadkový korál v roku 2009. Pre tých, ktorí majú strach z výšok, je vojsť práve sem zaťažkávacou skúškou a dobré pre akýsi vlastný test odvahy. Tí, ktorí tieto problémy majú  sa nebudú báť, keďže okolitá panoráma ich od vnútornej úzkosti  i strachu zaručene odpúta. Možno aj dobré pre tréning zbaviť sa strachu. Budete vo výške 1.600 metrov nad morom!

Obce Fieberbrunn, Hochfilzen, St. Jakob in Haus, St. Ulrich am Pillersee i Waidring, sú spojené perfektnou cestou i cyklistickými trasami. Tirolsko ponúka príjemú i lacnejšiu dovolenku aj vďaka  Pilerssetal Card – karte, s ktorou sa vám tak ako v inych destináciách otvoria dvere do zaujímavých miest zadarmo, či so zľavou. Objavte spolu s nami krásny región neďaleko mesta Salzburg a Bavorska. PillerseeTal Card: 6 - dňová: dospelý: € 52,- dieťa: €  27,- alebo si zakúpite 4 - dňovú: dospelý: € 42,- a dieťa € 22,-

Sú v nej obsiahnuté:

  • - lanovka   Bergbahnen Steinplatte Waidring s parkom  Triassic
  • - lanovka   Bergbahnen Fieberbrunn s parkom  Timoks Alm
  • - lanovka  Bergbahn Pillersee/ Buchensteinwand vrátane vstupu na rozhľadňu Jakubov kríž
  • - park zážitkov pre rodiny Erlebnispark Familienland Pillersee
  • - kúpanie sa v jazere a v kúpalisku v prírode vo  Waidring-u
  • - kúpanie sa v prírode  Aubad Fieberbrunn
  • - kúpanie sa v Lauchsee Fieberbrunn
  • - mini golf,  lezecký a lanový park v Großlehen
  • - použitie autobusu na túry
  • - klub Tatzi - programy pre deti od PO-PIA

Autorka: Beata Havranová, fotografie autorka

a Oberleitner Steinplatte Waidring- vyhliadková platforma

 https://www.kitzbueheler-alpen.com/cz/dom/kitzbuehelske-alpy-dovolena-v-rakousku.html, www.pillerseetal.at

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.