Mainau - kvetinový ostrov

Ostrov Mainau je súčasťou severozápadnej časti Bodamského jazera a je predovšetkým známy ako kvetinový ostrov. Prezývku dostal vďaka meditariánskej, subtropickej a tropickej vegetácii, ktorá si na ňom pohodlne rastie vďaka priaznivej klíme, ktorá na ostrove vládne.

V srdci kvetinového ostrova je Arboretum, park s 250 rôznymi stromami a drevinami z celého sveta. Príkladom veľkej rozmanistosti sú  mamutie stromy, alebo cédre z Libanonu. Vo veľkej záhrade s krovinami (Staudengarten) možno objaviť  viac ako  700  druhov rastlín. Aj tu sa záhradníkom podarilo vypestovať množstvo zahraničných druhov, skultivovať ich celkom v talianskom štýle. V Palmenhaus na zámockej terase sa nachádza vyše 20 rôznych druhov pálm. Každý rok na jar rozkvitne v Palmenhause okolo 3000 kvetov. Počas celého jarného obdobia sa striedajú snežienky, krokusy, tulipány či iné jarné krásky,  more kvetov možno obdivovať už z lode. Počas leta a na jeseň sa takéto divadlo opakuje, ale zasa s inými druhmi kvetov. Na ostrove sa nachádza napríklad aj motýlárium, s tropickými, prevažne juhoamerickými druhmi, ktoré voľne poletujú medzi návštevníkmi. Deti si pochvaľujú zoologickú záhradu, kde chovajú také zvieratá, ktoré môžu malí návštevníci bezpečne a do sýtosti hladkať. 
GK, slo, Foto: http://www.mainau.de/

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.