Dalí a Saudek vystavujú

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Múzeum mesta Brno v spolupráci s firmou Sarl Amiencom po prvý raz v Českej republike predstavujú unikátnu zbierku originálnych diel Salvadora Dalího pod názvom „Zhmotnenie neskutočného“. Výstava pochádza z Francúzska a jej majiteľom je súkromný zberateľ, ktorý si želal ostať v anonymite. Výstavu na hrade Špilberk (1. poschodie južného krídla hradu) môžete navštíviť až do 6. apríla, vždy od pondelka do piatku od 9.00 do 17.00 hod. Výstava Dalího je doplnená sériou fotografií Václava Chochola „Ako som fotografoval Salvadora Dalího“

Ďalšou unikátnou výstavou, tentoraz v Olomouci, v múzeu moderného umenia (Trojlodí) je expozícia pod názvom Hommage à Kája Saudek - Retrospektíva kráľa českého komiksu. Pozrieť si ju môžete až do 18. mája. Podľa riaditeľa múzea Michala Soukupa je to to zrejme doposiaľ njväčšou prehliadkou autorovej tvorby.

 Prokop Slováček

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.