Vo Viedni bude dlhá noc

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipom

Posledný prázdninový piatok, 1. septembra 2023, sa totiž v meste Viedeň, takáto noc bude konať. Už po druhý raz Viedeň ožije podujatím Dlhá noc viedenských trhov. Ale nie hociakých. Aj tento rok usporiadatelia lákajú na nákupy v netradičnom nočnom čase a na bohatý sprievodný program pre celú rodinu. Viedenská radnica chce nadviazať na minuloročný úspech, kedy v nočnej atmosfére prišlo k stánkom rekordných 82 500 návštevníkov. Pokiaľ ste priaznivcami mestských trhov, máte opäť príležitosť. A to v piatok, 1. septembra 2023, kedy sa vo Viedni koná druhý ročník Dlhej noci trhov. Viedenská radnica chce nadviazať na úspech minuloročnej premiéry tejto akcie, kedy na večerné nakupovanie v stánkoch na 13 trhoch vo Viedni, prišlo viac než 80 000 spokojných návštevníkov. Okrem toho bolo tiež sedemdesiat sprievodných akcií, ako kuchárske live show, koncerty, design markety, šachové turnaje aj lekcie jógy.

Aj tento rok budú mať viedenské trhy predĺžený otvárací čas až do neskorých nočných hodín. Čerstvé ovocie, zeleninu i rôzne lahôdky bude možné nakupovať až do 23. hodiny. Tento rok  sa do Dlhej noci zapojí všetkých 17 viedenských trhov s potravinami vrátane známeho trhu Naschmarkt v blízkosti námestia Karlsplatz. Večernú atmosféru na trhoch doplní aj zaujímavý sprievodný program, ktorý opäť ponúkne umelecké predstavenia aj gastronomické zážitky. Pre najmenších nakupujúcich budú pripravené aj hry a ďalšie zábavné aktivity. Usporiadatelia veria, že Late Night Shopping na viedenských trhoch bude opäť v príjemnej atmosfére, ktorá priláka nové cieľové skupiny záujemcov. Dlhá noc má za cieľ prezentovať viedenské trhy v „novom svetle“ a motivovať návštevníkov, aby tu nakupovali častejšie a vyberali si z ponuky lokálnych producentov. Septembrové nočné nakupovanie na trhoch, by sa podľa radnice malo stať pevným bodom viedenského kalendára spoločenských akcií.

Foto v texte: Wien Tourismus/Paul Bauer, Viac na:www.wien.info

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.