Lisabon sa stal jednotkou

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkendKam za dobrým vínom

Viete, že najobľúbenejšou destináciou na výlet, predĺžený víkend, či dovolenku, sa stalo mesto Lisabon? Odborná porota sa zhodla v 269 bodoch, z kritérií, a z kategórií, ktoré hodnotila. V každej kategórii dosiahlo hodnotenie najviac 45 bodov. Išlo o ľudské práva, o cenu a výkon, ekológiu, sociálnu udržaťelnosť, bezbečnosť, ponuku aktivít, čistotu a kompletnú verejnú dopravu, kam patrí aj lodná preprava.

Pri portugalskom meste Lisabon bola porota  jednotná a body mesto získalo aj v kategórii ľudské práva, v kategórii čistota, ekológia, čo bolo v závere hodnotenia veľmi podstatné, dôvod aj prečo Lisabon predbehol mesto Singapur.

Mesto má neuveriteľné čaro, monumenty na vyvýšeninách, magické svetlo a rôzne lahôdky ako slávne Pastéis de Nata, čo sú portugalské koláčiky plnené žĺtkovým krémom. K tomu priradila porota aj to, že mesto je optimálne aj pre jednodňový výlet a leží tak, že si môžete každý deň spraviť výlet do okolia a vrátiť sa späť do mesta.

To všetko porotu presvedčilo, a tak sa stalo mesto Lisabon víťazom. Víťaz v kategórii „Najlepší cieľ výletu do mesta na svete“, cenu udeľuje tzv. TRAVELBOOK-Award-Kategorie. TRAVELBOOK AWARD  je najväčšie ocenenie z turistickej branže Nemecka. Odborná porota pracovala od augusta tohto roka pre každú destináciu a kategóriu musela podrobne zdôvodniť odpovede. Pre každé kritérium a destináciu bolo od jeden až do päť bodov ( 5 bodov bolo hodnotenie veľmi dobré).

A zaujíma vás aj aké mestá sa umiestnili za Lisabonom? Druhé miesto získal Singapur, tretia bola Barcelona, na štvrtom mieste sa umiestnil Tel Aviv a piate miesto získal New York.

Pripravila Beata Havranová

www.visitlisboa.com

Foto: https://www.visitlisboa.com/de/presse/

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.