Tipy na kultúru v Bazileji

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznaním

Noc múzeí v Bazileji

V noci  17. januára otvorí v Bazileji svoje brány až 42 múzeí, aby tak sprístupnili návštevníkom umenie, literatúru, hudbu, film, divadlo a kulinárske špeciality. Jednotlivé inštitúcie zorganizujú dokonca workshopy, hry, kurzy, prehliadky i divadelné predstavenia, budú premietať filmy. Slovom, v múzeách bude živo po celú noc. Vo všetkých priestoroch bude hrať aj živá hudba, blues a rock, každý návštevník si bude mať z čoho vybrať.

www.basel.com

Bazilejský klubový festival

Už od roku 1996 je Bazilej známy aj svojim klubovým festivalom pod názvom BScene. Tento rok sa festival uskutoční v jedenástich priestoroch, od 28. februára do 1. marca. Návštevníci budú mať možnosť s jedným lístkom absolvovať podujatia podľa vlastného výberu. Čo poviete! Skvelý nápad ako obohatiť kultúrny život v meste, keď už odoznelo čaro adventu a Vianoc.

www.bscene.ch

BH, GK

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.