Užitočné tipy, ako zvládnuť cestovanie so psom

Kam na dovolenkuKam za dobrým tipom

Nech si hovori „kto chce, čo chce“, váš pes je členom vašej rodiny. Nie je tak vôbec zvláštne, že s ním chcete chodiť na dovolenky a tráviť váš voľný čas.

Cestovanie so psom

Pes prináša do života šťastie a zábavu. Inak tomu nie je ani pri dovolenkách. Okrem toho, nemusíte sa obávať, ako sa má váš domáci miláčik v psom hoteli, pretože bude neustále po vašom boku a užijete si to s ním naplno. Samozrejme, cestovať so psom nie je až také jednoduché. Preto vám prinášame niekoľko rád, ktoré vám v tomto smere uľahčia život.

1. Pred cestou si overte vakcinácie

Skôr ako vyrazíte na cestu, si overte, či má váš pes všetky potrebné vakcíny. Vyhnete sa tak neželaným situáciám, kedy by vás nevpustili do krajiny. Taktiež oznámte vášmu veterinárovi vaše cestovateľské plány. V niektorých ďalekých krajinách sú úplne iné očkovacie normy, ktoré treba splniť.

Náš tip: Vakcíny neodkladajte na poslednú chvíľu, ale riešte ich aspoň mesiac pred odchodom.

2. Zoberte si veterinárny preukaz

Nezabudnite si zobrať veterinárny preukaz. Je to malá knižka, kde máte všetky dôležité informácie o vašom psovi. Ak by sa náhodou stala nejaká nehoda a museli by ste ísť k veterinárovi v danej krajine, tak záznamy v nej budú pre doktora veľmi dôležité.

Odporúčanie: Nezabudnite na potreby pre psa, napríklad cestovateľskú fľašku. Skúste ju nájsť na vyhľadávacom portáli Biano. Uvidíte, že to bude nielen jednoduché, ale aj nečakane rýchle. Vyhľadávač Biano totiž poskytuje mnoho možností filtrovania, na základe ktorých sa vám efektívne vyfiltrujú a následne zobrazia len produkty podľa vašich predstáv.

3. Zaobstarajte si špeciálnu sedačku alebo klietku pre psov

Pokiaľ cestujete autom, je na mieste zaobstarať si autosedačku, prípadne klietku alebo špeciálne pásy pre vašeho psíka. Týmto sa vyhnete bláznivemu pobehovaniu psa v aute počas jazdy, ktoré môže byť veľmi nebezpečné pre celú posádku.

Náš tip: Skúste pár týždňov učiť vášho psa na sedačku a jazdu autom, aby si zvykol a nenastal u neho šok.

4. Nezabudnite na známku

Pripnite na obojok vášho psa známku s jeho menom a najmä s kontaktom na vás. Navyše, existujú aj obojky so zabudovaným GPS. Takto sa váš psík určite nestratí.

5. Pas spoločenského zvieraťa

Ďalší veľmi dôležitý, ktorý je potrebné vyriešiť ešte pred cestou. Pas spoločenského zvieraťa sa vydáva pre každé domáce zviera a slúži ako úradný doklad pri cestovaní do zahraničia. Vydá vám ho váš veterinár.

Zdroj obrázka: Javier Brosch / Shutterstock.com

6. Unavte svojho psa pred cestou

Či už bude váš psík cestovať v aute, alebo v lietadle, vždy s nim choďte predtým na dlhšiu prechádzku. Nielenže bude pokojnejší, ale možno prespí aj celú cestu.

7. Nekŕmte psa pred cestou

Pred cestou psa rozhodne nekŕmte, aby vydržal čo najdlhšie bez pauzy na venčenie. To platí ako pri preprave autom, tak pri cestovaní lietadlom.

8. Neprejavujte smútok

Čo sa týka cestovania lietadlom – keď sa budete lúčiť s vaším psíkom pred jeho odchodom do batožinového priestoru, rozhodne neprejavujte smútok. Váš pes si môže pomyslieť, že sa bude diať niečo zlé. Aj keď to bude možno náročné, zachovajte si pozitívnu energiu a úsmev na tvári.

9. Nezabudnite na hračky!

Zoberte na cestu vášmu domácemu miláčikovi jeho obľúbené hračky a dečky. Najmä v tom prípade, keď cestujete lietadlom a váš psík bude musieť byť sám.

Zdroj obrázka: absolutimages / Shutterstock.com

Náš tip: Pribaľte vášmu psovi do prepravky vaše staré tričko. Bude mu pripomínať nielen vás, ale aj domáce prostredie.

10. Nezabudnite si overiť dog-friendly ubytovanie

Ak budete potrebovať ubytovanie v hoteli, rozhodne si predtým overte, či je dog-friendly. V dnešnej dobe by to už nemal byť až taký problém. Dokonca, v niektorých hoteloch vám ubytujú psíka aj zadarmo.

Odporúčanie: Vyberajte hotel aj podľa toho, či je v blízkosti park alebo výbeh pre psov.

Cestovanie so psom je zábava

Jednoznačne vám odporúčame, aby ste s vaším psíkom cestovali. Je to totiž zábava. Dbajte však na jeho potreby a dodržujte predpisy a odporúčanie veterinára.

Želáme vám šťastnú cestu!

Zdroj titulného obrázka: Nina Buday / Shutterstock.com

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.