Adventný víkend na zámku

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkendKam za dobrým vínom

Opäť sa otvoria brány, najväčšieho barokového sídla v Dolnom Rakúsku. Počas víkendu a tretieho adventu, sa po vynútenej pauze v rámci lockdownu môžete tešiť na romanticky usporiadané stánky v podobe malých domčekov, zahalené do drobných svetielok, vytvárajú na pozadí imperiálnej architektúry jedinečnú atmosféru. 

Lahodné vône vznášajúce sa nad zámockým areálom lákajú na predvianočnú hostinu. Regionálne dobroty v sprievode punčových variácií s rozmanitými druhmi ovocia iste potešia vaše chuťové poháriky. Ak ešte nemáte vianočné darčeky, ponuka miestnych vystavovateľov, ktorá zahŕňa prevažne lokálne výrobky, vás iste inšpiruje. Ručne zhotovené dekorácie z prírodných materiálov sú potešením pre oko, ale aj pre prírodu.  

Najmenší návštevníci môžu popustiť uzdu kreativite pri tvorivých dielničkách, navštíviť detský kolotoč, vychutnať si jazdu na poníkoch, či pohladiť zvieratká v živom betleheme. Na zámockom nádvorí sa o tú pravú vianočnú atmosféru postará dychová kapela. Navštívte zámocké komnaty a nechajte sa uniesť krásou vianočných tradícii. Tematické adventné okienka vám priblížia zvyky tohto krásneho obdobia a rozpovedia veselé vianočné príbehy. Zaujímavosti zo života našich predkov dotvára špeciálne ladený vianočný okruh, ktorý si môžete pozrieť do 9. januára 2022.

Najstarším symbolom Vianoc sú jasličky. Na prízemí zámku ich nájdete v rôznorodých prevedeniach. Nevynechajte ani stálu expozíciu v cisárskych apartmánoch a spoznajte život zámockého panstva na vidieckom zámku v 18. storočí. Zámocký statok je ako stvorený na zimnú prechádzku, nezabudnite pozdraviť štvornohých obyvateľov zámockého priestranstva, ktorý netrpezlivo čakajú na vašu spoločnosť. Ak zatúžite po stredomorskej atmosfére iste nevynechajte východnú oranžériu, jej exotické rastlinstvo vás na chvíľu prenesie do letných mesiacov.

Termín: 18.-19.12.2021, 10:00 – 19:00 hod

Tip: Zámok Schloss Hof môžete navštíviť aj individuálne, ak sa však chcete dozvedieť viac, vrelo odporúčame prehliadky v slovenskom jazyku, v čase 11:30 ǀ 13:30 a špeciálnu detskú prehliadku o 15:00.

Nalaďte sa na najkrajšie sviatky roka v kruhu vašich blízkych a doprajte si výlet do sveta stále živého baroka.

Aktuálne opatrenia: 

  • Podľa momentálnych nariadení sú podujatia v Dolnom Rakúsku v režime OP.
  • Vstup je teda len pre osoby očkované a po prekonaní Covid 19. Je nutné sa preukázať platným dokumentom a dokladom totožnosti.
  • Detí do 12 rokov sa toto opatrenie netýka.

Zdvorilo žiadame sledovať aktuálne opatrenia na webovej stránke www.schlosshof.at/sk

Foto: Astried Knie

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.