Čarovný advent na zámku

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkend

Rozľahlý areál najväčšieho vidieckeho sídla v Dolnom Rakúsku, barokový zámok Schloss Hof, je zaujímavý na oddych či výlet aj v zime. Počas piatich vianočných víkendov otvorí svoje brány, a tak sa môžete tešiť na rozprávkovú vianočnú dedinku.

Romanticky usporiadané stánky v podobe malých domčekov zahalené do drobných svetielok vytvárajú na pozadí imperiálnej architektúry jedinečnú atmosféru. Lahodné vône vznášajúce sa nad zámockým areálom lákajú na predvianočnú hostinu. Regionálne dobroty v sprievode punčových variácií s rozmanitými druhmi ovocia iste potešia vaše chuťové poháriky.

Ak ešte nemáte vianočné darčeky, ponuka miestnych vystavovateľov, ktorá zahŕňa prevažne lokálne výrobky vás iste inšpiruje. Ručne zhotovené dekorácie z prírodných materiálov sú potešením pre oko, ale aj pre prírodu.  Najmenší návštevníci môžu popustiť uzdu kreativite pri tvorivých dielničkách, navštíviť detský kolotoč, vychutnať si jazdu na poníkoch, či pohladiť zvieratká v živom betleheme. Na zámockom nádvorí sa o tú pravú vianočnú atmosféru postará dychová kapela.

Navštívte zámocké komnaty a nechajte sa uniesť krásou vianočných tradícii. Tematické adventné okienka vám priblížia zvyky tohto krásneho obdobia a rozpovedia veselé vianočné príbehy. Zaujímavosti zo života našich predkov i súčasné trendy dotvárajú špeciálne ladený vianočný okruh, na ktorý nadväzuje stála expozícia v cisárskych apartmánoch, milovníkov folklóru iste nadchne aj jedinečná výstava v severnom trakte „Slovenský odev – kreatívne synergie". Na zámockom statku sa môžete oddať prechádzke na čerstvom vzduchu a zároveň pozdraviť štvornohých obyvateľov zámockého priestranstva. Nalaďte sa na najkrajšie sviatky roka v kruhu vašich blízkych a doprajte si výlet do sveta stáleho živého baroka.

Termíny:
20.- 21.11. sobota- nedeľa
27.- 28.11. 
4.-5.12.
8.-12.12.
18.-19.12. vo všetky dni od 10:00 – 19:00 hodiny

Tip: Zámok Schloss Hof môžete navštíviť aj individuálne. Ak si želáte dozvedieť viac, vrelo odporúčame prehliadky v slovenskom jazyku, v čase 11:30 I 13:30 a špeciálnu detskú prehliadku o 15:00.
21.11. a 12.12.  o 13:30 sa koná kurátorská prehliadka k výstave „Slovenský odev – tvorivé synergie“. Na túto prehliadku je nutné sa prihlásiť vopred a to na: office@schlosshof.at


Aktuálne opatrenia: 
Podľa momentálnych nariadení sú podujatia v Dolnom Rakúsku v režime OP. Vstup je teda len pre osoby očkované a po prekonaní Covid 19. Je nutné sa preukázať platným dokumentom a dokladom totožnosti.
Detí do 12 rokov sa toto opatrenie netýka.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na www.imperialtickets.com

Zdvorilo žiadame sledovať aktuálne opatrenia na webovej stránke www.schlosshof.at/sk

Foto: Astrid Knie

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.