Atraktívne barokové zámky

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

aj pre slovenské publikum.

Vychutnajte si pestré podujatia aj na zámku Schloss Hof. Impozantný zámok Schloss Hof, postavený vo vizuálne príťažlivom barokovom štýle, návštevníkov uchváti nielen pôsobivou architektúrou a pôvabom prírodných prvkov, ale aj lákavou programovou ponukou pre malých i veľkých.

Až do 5. septembra si môžete vychutnať veľkú prázdninovú zábavu bohatú na zážitky. Detskí návštevníci sa môžu tešiť na pestré workshopy (denne od 11:00 do 17:00 hod.), kde majú jedinečnú príležitosť modelovať z hliny, záhradníčiť i tvoriť. Počas niekoľkých dní hosťuje v zámockom areáli divadlo z Au, ktoré má pripravené pútavé predstavenia.

Veselé divadlo s gašparkom poteší deti 29. augusta a kúzelník Merlix očarí svojou show 28. augusta. Chýbať nesmie ani umelecká akadémia (4. september), veselý koncert pre deti (5. september) a ďalšie zábavné aktivity. Kým deti uchváti zábava, rodičia sa môžu dopriať prechádzku v barokovom záhradnom raji.

28. a 29. augusta sa od 14:00 do 17:00 hod. na slávnostnej lúke koná obľúbená veľká slávnosť koní. O správnu dávku zábavy i napätia sa postarajú talentovaní jazdci, ušľachtilé kone, vzácne barokové oslíky i poníky. Dragúnsky pluk, cirkusové umenie poníkov, elegancia zoskupenia „Moments in Black“, dog dance či výnimočný chladnokrník Herman v pútavom vystúpení – o prvotriednu zábavu je postarané. Ponuku pre fanúšikov tohto už tradičného podujatia obohatia stánky s rozmanitým sortimentom, lahodné kulinárske špeciality či možnosť zajazdiť si na poníkoch.

29. august, ako aj 1. a 15. september sa ponesie v znamení špeciálneho programu pre slovenských návštevníkov. Pozývame vás prežiť nádherný deň plný nezabudnuteľný zážitkov a príjemného relaxu v jednom z najkrajších zámkov Dolného Rakúska. Prehliadky zámku so slovenským lektorom pre deti i dospelých, jazdy na koči, detské kreatívne dielne či ukážky práce s hlinou – skutočne sa je na čo tešiť. 

11. a 12. septembra „ožijú“ v autentických dielňach zámku Schloss Hof tradičné remeslá. Zruční umelci a vybraní vystavovatelia ponúknu v čase od 10:00 do 18:00 hod. svoje produkty, ktoré zaujmú jedinečnosťou i umeleckou hodnotou. Ako bonus môžu návštevníci remeselníkov pozorovať pri práci. Na festivale umeleckých remesiel máte možnosť stretnúť aj lesné víly a čarodejnice, vypočuť si tóny verkliku i dychovú hudbu, zažiť pútavú módnu prehliadku alebo sa nechať unášať čarom remesiel, akými sú sústružníctvo, kováčstvo či hrnčiarstvo.

Šarkaniáda, ktorá sa koná 25. a 26. septembra je priam ideálnou príležitosťou privítať jeseň v imperiálnom prostredí zámku Schloss Hof a zapojiť sa do krásnej tradície púšťania šarkanov. Pestrofarebné šarkany s benátskym vzorom ovládnu v sprievode hudby oblohu nad zámockým areálom a umelecky ladené šarkany talentovaných dizajnérov sa postarajú o skutočný estetický zážitok. Deti i dospelí si môžu dopriať množstvo zábavy pri púšťaní či pozorovaní rozmanitých „lietajúcich strojov“. Detský a rodinný svet bude nabitý kreativitou a tvorivým nadšením pri výrobe šarkanov, stačí len prísť a zapojiť sa.

Tip: Schönbrunn Group Pass: 1 vstupenka pre všetky atrakcie spoločnosti Schönbrunn Group. S touto vstupenkou máte možnosť v období jedného roka jednorazovo navštíviť každú z pamiatok Schönbrunn Group.

Miesto: Zámok Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1 / Zámok Niederweiden, 2292 Niederweiden 1

Otváracie hodiny: Aktuálne otváracie hodiny nájdete na tomto linku. 
Venujte, prosím, pozornosť aktuálnym opatreniam.

Vstupenka do zámku Schloss Hof vrátane zámku Niederweiden: dospelý 18,- € / dieťa (6–18 rokov) 10,- € / rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 46,- €. Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na www.imperialtickets.com

Pre účasť na aktivitách veľkej prázdninovej zábavy je potrebné zakúpiť si denný pas za 3,- € alebo mesačný pas za 6,- €.Bližšie informácie a rezervácie: www.schlosshof.at/sk

Slovenské dni sú doslova ťahákom. Tento rok si ich ešte môžete vychutnať so slovenskými sprievodcami v neďalekom zámku Eckartsau, v centre lužných lesov Orht an der Donau, či v zámku Niederweiden - smerom k zámku Schloss Hof.

Viac o Schloss Hof podujatiach na: www.schlosshof.at

Foto: Schloss Hof©Michaela Mejta, SKB_Astrid Knie, Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Severin Wurnig

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.