Basel Tattoooooo...

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Celé leto bude v Bazileji veselo. Netradičný názov má hudobný festival kde sa prezentujú vojenské súbory. "Basel Tattoo" evokuje skôr hromadné tetovanie, ale v tomto prípade to tak nie je. Jedno z najväčších podujatí tohto rangu sa koná od 19. do 27. júla už tradične vo švajčiarskom Bazileji. Stretnú sa tu umelci z celého sveta, ktorí budú prezentovať všetky hudobné prúdy, v originálnych choreografiách s brilantnou svetelnou šou, pred prekrásnou historickou kulisou bazilejských kasírní. Tento veľký hudobný projekt sa zrodil ešte v roku 2006 a dnes už patrí k tým najveľkolepejším hudobným lahôdkam pod holým nebom. Každý rok láme rekordy v návštevnosti. Veď napokon pozrite si video, ktoré vám presne napovie, ako to v Bazileji vyzerá počas festivalu.    
Mesto bude aj v auguste plné dobrej nálady. Vyvolávať ju budú nespočetné akcie a festivaly. Návštevníkom i domácim sa ponúka široký výber podujatí, ako napríklad Klosterbergfest, pouličný festival pre dobro detí v Brazílii, Römerfest v Augusta Raurica, divadelné dni, Gässli Film Festival alebo aj veľký festival mládeže a k tomu ešte aj  divadelné predstavenia, koncerty, operný festival, slovom pre každého niečo.
GK
 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.