Zimné chuťovky Kitzbülských Álp

Kam na dovolenkuKam za oddychomKam za športom  v zime

Sprievodca zdarma a živá hudba: zábavu v mnohých typických tirolských horských chatách nájdete v prázdninovej oblasti Hohe Salve v Tirolsku, v regióne Kitzbülských Álp.

Zima sa síce ešte neskončila, ale pracovníci tunajšej turistickej kancelárie myslia na jarné výlety či prázdniny, kedy bude v ponuke možnosť zalyžovať si s lyžiarskym sprievodcom, a to hneď zrána, na krásne upravených svahoch prázdninového regiónu Hohe Salve. Od 9. do 31. marca prevedú dovolenkárov po lyžiarskom regióne zdarma. Stretnutia sú vždy od pondelka do piatku o 9. hodine pri údolnej stanici lanovky v Hopfgarten a Itter. Jednoducho sa deň predtým prihlásite v tunajšej turistickej kancelárii.

V oblasti  Hohe Salve je trinásť horských chát a horských hostincov, tie ponúkajú výbornú kuchyňu nielen s tirolskými špecialitami. A pre tých, ktorí si želajú viac lyžovať, je vhodný lyžiarsky svet SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, kde je  280 kilometrov zjazdoviek a mnoho iných možností. Horské chatky sú v marci scénou dobrej hudby. Kapely hrajú naživo typické ľudovky, jazz  či elektro. Každý deň vždy iná horská chata  ponúka okrem dobrej gastronómie aj dobrú hudbu.

 Info a foto: www.kitzalps.com

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.