Zaujímavé novinky u susedov

Kam za oddychomKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Národný park Donau-Auen (Dunajské luhy), obľúbený cieľ výletov mnohých slovenských návštevníkov. Rozprestiera sa medzi európskymi hlavnými mestami Viedňou a Bratislavou, len niekoľko  kilometrov od slovenských hraníc. Doslova chráni posledné veľké územie pririečnej lužnej krajiny, v strednej Európe. Životodarnou tepnou tohto územia je prirodzený tok Dunaja a práve rieka vytvára životné prostredie pre mnohé vzácne rastliny a živočíchy.

Nové pohľady na Dunajské luhy aj s podrobnými informáciami, sú návštevníkom k dispozícii v Centre národného parku - v zámku ORTH (schlossORTH Nationalpark-Zentrum), v obci Orth/Donau, v Dolnom Rakúsku. Ponuka aktivít priamo v národnom parku je pestrá a rôznorodá: počas peších túr, či splavoch, vás skúsení sprievodcovia zasvätia do tajov čarovnej prírody Dunajských luhov.

Atraktívne "Slovenské dni” v Národnom parku

Aj v tomto roku bude mimoriadna ponuka pre návštevníkov zo Slovenska a to už onedlho,  v termínoch: na Veľký piatok, 30. marca, Veľkonočný  pondelok 2. apríla, 21. apríla, 1. mája, 8. mája, 19. mája, 2. júna, 16. júna, 5. júla, 28. júla, 11. augusta, 29. augusta, 1. septembra, 15. septembra, 6. októbra, 20. októbra a 1. novembra 2018  (počas slovenských štátnych sviatkov a vybraných sobôt) v návštevníckom Centre národného parku (schlossORTH Nationalpark-Zentrum),  Orth an der Donau (len 35 km od Bratislavy!):

Prehliadku výstavy "DonAUräume” (tématika NP) môžete absolvovať aj so slovenským sprievodcom,  informačný materiál pre turistov je tiež v slovenčine.
Začiatky prehliadok v slovenčine sú: o 10.30 hodine, následne: 11.30, 13.30, 14.30 ,15.30 a 16.30  hodine.

Miesto stretnutia: zámok (schlossORTH) - vstupná hala zámku, dĺžka prehliadky so sprievodcom: cca. 1 hodinu.
Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a ostrova pri zámku, s podvodnou pozorovateľňou (plán s popisom jednotlivých stanovíšť dostanete pri vstupe tiež v slovenskom jazyku).
Celková dĺžka pobytu: min. 2,5 hodiny.

Zľavnené vstupné počas týchto dní: až 20% v porovnaní so stálymi cenami!
Celková výška vstupného:
dospelý: € 8, 80
dieťa a mládež od 6 do 19 rokov, študent: € 4,80
rodinná vstupenka (to sú 2 dospelí, 2 deti): € 18,40

Prihlásiť sa vopred v uvedené dni nie je potrebné

Ďalšie informácie pre nájdete na: www.donauauen.at  alebo na turistickom portáli www.kamkam.eu

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.