Poďte si zaplávať v ľadovej vode

Kam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkendKam za zdravím, wellnessomKam za športom  v zime

Máte radi plávanie v ľadovej vode? Milovníci možno využijú pozvanie z Rakúska, na tamojšie domáce majstrovstvá v plávaní v ľadovej vode. Tie tohtoročné sa uskutočnia v hlbokom jazere Hallstättersee v Bad Goisern, v sobotu 22. februára 2025.  

Šampionát v plávaní v ľadovej vode sa sa uskutoční na jazere Hallstättersee, na kúpalisku Untersee a organizuje ho vodná záchranná služba Bad Goisern. Špeciálne pre podujatie bude vybudovaný súťažný bazén so 4 dráhami po 25 m. Bazén bude plavcom k dispozícii dva týždne pred podujatím - bezplatne a na vlastné riziko. Tím vodných záchranárov dôrazne odporúča plávať len v dobrom zdravotnom stave a pod dohľadom sprevádzajúcej osoby. Jazero Hallstatt má momentálne teplotu 4,2 stupňa Celzia.

Registrácia je síce obmedzená, ale stále otvorená. Záujemcovia o účasť sa môžu registrovať online na www.eisschwimmen.at v disciplínach prsia a voľný spôsob na 50, 100, 200, 400, 500 alebo 1 000 m a budú sa plávať aj štafety na 4 x 50 m voľný spôsob.

Viac informácií získate na www.eisschwimmen.at aj na: www.dachstein-salzkammergut.at

Foto so súhlasom: www.eisschwimmen.at

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.