Pozvanie do Alsaska od Malého princa

Saint Exupéry očaril Francúzov natoľko, že sa rozhodli postaviť mu pomník.

Saint Exupéry očaril Francúzov natoľko, že sa rozhodli postaviť mu pomník. Akýsi pomyselný pomník, park Malého princa. V júli sa neďaleko alsaského Mühlhausenu ( po francúzsky Mulhouse) otvoria brány jeho prvého parku pod holým nebom. A to bude prvý princov park na svete vôbec. Fanúšikovia malého princa budú mať o ďalšie potešenie viac. Park bude mať na ploche 23 hektárov 30 rôznych atrakcií, dva obrovské balóny, ( tie budú vo výške 150 metrov), labyrinty, dynamické kino 3D, bar vo vzduchu – aero bar, lietajúce stoličky, veľa zvieratiek a mnoho iného. Všetky informácie a sprievodcovia budú vo francúzštine, nemčine i v anglickom jazyku. Prevádzkovatelia investovali takmer 50 miliónov €. Vstupenka pre dospelého bude stáť 22,- € a pre dieťa 16,-€ ( od 3 do 11 rokov).

Mühlhausen okrem tejto pozvánky je aj inak zaujímavé mesto ležiace neďaleko švajčiarskych hraníc. Stalo sa centrum cyklo turizmu. Disponuje viac ako 100 km cyklistickými trasami a má úžasne vybudovanú sieť požičovní bicyklov. Požičať si ich môžete aj prostredníctvom app-u.

www.parcdupetitprince.com, www.haute-alsacetourisme.com

spracovala Beata Havranová

 

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrým vínomKam na víkend
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.