Tam, kde to žije kultúrou

Príďte tam, kde sa žije kultúrou! Nemecko ponúka jedinečnú ponuku súčasného umenia, od galérií, umeleckých štúdií a múzeí až po akadémie s mladými umelcami z celého sveta.

Ponorte sa do sveta pouličného umenia, obdivujte modernú architektúru a zažite netradičné výstavné priestory. Okrem medzinárodne uznávaných kultúrnych podujatí na vás čakajú aj historické pamiatky či kultivovaná krajina, vrátane 13 nemeckých vinárskych regiónov, kde tradície nanovo interpretujú mladí vinári. Objavte krajinu umenia a kultúry a nechajte sa prekvapiť, čo všetko ešte Nemecko ponúka! #Cultureland.Germany

Schwerin: Predstavenie Tosca počas podujatia Schlossfestspielen 

Tam, kde sa žije hudbou: Nemecko je nielen krajinou básnikov a mysliteľov, ale aj skladateľov a hudobníkov: nechajte sa zlákať množstvom koncertov, festivalov a opier a zažite skutočné potešenie z hudby. 

Schweinfurt: Schodisko v múzeu „Georg Schäfer“ © DZT / Francesco Carovillano

Tam, kde sa žije umením: Umenie v Nemecku je bohaté nielen na tradície, ale aj na rozmanitosť a inovácie: spoznajte množstvo múzeí, galérií, súkromných umeleckých zbierok a akadémií, ako aj maliarskych škôl, ktoré vás zavedú na tvorivú cestu rôznymi obdobiami a štýlmi.

Tam, kde sa žije vínom: Okrem množstva vinárstiev, vinoték, súkromných zbierok vína a vinárskych akadémií ponúka Nemecko aj množstvo miest na ochutnávanie vína, kde sa môžete učiť, obdivovať a vychutnávať: Vydajte sa na pôžitkovú cestu po rôznych vinárskych oblastiach Nemecka a objavte mnohé z najlepších odrôd hrozna na svete.

Tam, kde sa žije dizajnom: Okrem rozmanitých architektonických štýlov a dizajnérskych štúdií sa v Nemecku môžete zoznámiť aj s pôsobivou škálou dizajnérskych výstav a umeleckých inštalácií, z ktorých nebudete vychádzať z úžasu: Vydajte sa na malebnú cestu po rôznych regiónoch Nemecka a objavte niektoré z najinovatívnejších dizajnérskych konceptov na svete.

Objavte vašu Turistickú krajinu Nemecko. www.germany.travel

Otváracia fotografia: Freiburg im Breisgau: Vinice v Ehrenstettene © DZT/Francesco Carovillano

Fotografia na slideri: Brémy: Science Center „Universum“ © WFB Bremen / Jonas Schmidt

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.