Nový život v poľovníckom zámku

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkendKam za dobrým vínom

Zámok Schloss Eckartsau

Po zimnom období, ktoré síce bolo tento rok veľmi mierne, pracovníci zámku v Dolnom Rakúsku, v zámku Eckartsau opäť nablýskali krištáľové lustre, vyleštili nábytok a čakajú na prvých hostí. „Predpokladáme, že zámok sprístupníme po zime verejnosti už 14. apríla“, hovorí Carina Hammer, zo spoločnosti Bundesforste AG. Program na rok 2020 je opäť bohatý a zamestnanci pripravili aj nieľkoko noviniek pre malých i veľkých. Prvým veľkým podujatím v zámku Schloss Eckartsau, bude  „Gartenlust“, teda projekt " Radosť zo záhrady". Plánujú ho na víkend od piatku 24. až 26. apríla, vždy od 10 do 18 hodiny v parku zámku. Bude to pre mnohých naozaj zaujímavý projekt, najmä pre milovníkov záhrady, kvetov, a tých, pre ktoých je záhrada a kvetenstvo hobby. Prídite sa inšpirovať, dať si poradiť,  ako  si upraviť, či vylepšiť kvetinové záhony, či celú záhradu. Vychutnajte si príjemnú prechádzku parkom cez more kvetín. Pod mottom „ Čarovné tóny“ - „Zauberklänge“ , pozýva spolok komornej hudby Eckartsau, opäť na koncerty, do zámku. Hostia si vypočujú barokové piesne, tóny huslí a čembala, tak ako aj árie z opier v prekrásnej sále slávností v zámku.

Termíny: ( 3., 10., 17. a 24. mája, vždy o 11 hodine ).

Prehliadky zámku Eckartsau budú denne o 11, 14 a 16 hodine) a tento rok sa môžeme tešiť na prehliadky prírodou v priľahlom parku. Neobjavenú prírodu vôkol môžete spoznať v dňoch (10.5., 5.7., 9.8., 11.10., vždy o 13 a 15 hodine alebo iný program „ Poďte do mojej záhrady s včelami“ v iných termínoch: ( dňa 24.5., 21.6., 30.8., vždy o 15 hodine ). Dozviete sa o mnohorakosti a rôznorodosti rastlín a živočíchov okolitého parku zámku.

A prosíme nepremeškajte každoročné podujatia s bohatým programom doplnené bohatou ponukou z gastronómie. Tak napríklad  „Jasnozelená nálada leta“, bude 7. júna a  „Noc v zámkoch – čaro noci“ tá bude v priestoroch zámkov v Dolnom Rakúsku v piatok 14. augusta s voľným vstupom.

Tím spolupracovníkov zámku Schloss Eckartsau aj my, tím turistického portálu www.kamkam.eu sa tešíme na vašu návštevu! Veríme, že i napriek situácii a mnohým obmedzeniam, sa čoskoro v zámku Eckartsau stretneme. Ďallšie informácie o programoch na tel. čísle: 0043 2214/2240. Fotografie: Panzer, Messeritsch

:www.schlosseckartsau.at

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.