Weimar

Zámky, parky, múzeá či pomníky, to všetko nájdete v nemeckom Weimare.

Mesto, v ktorom sa mnohé pamiatky stali súčasťou kultúrneho dedičstva  pod záštitou UNESCO. Žili a tvorili tu také osobnosti, ako napríklad Wolfgang Goethe, Egon Schiller či Franz Liszt, ktorí zanechali po sebe výrazné stopy. Stačí nazrieť do centra mesta a nechať sa unášať jeho históriou a súčasným dianím: každé leto je totiž centrum mesta vo Weimare veľkou kulisou pre pouličné slávnosti, Open Air koncerty, na ktorých sa prezentujú nielen veľkí umelci, ale aj mladé talenty. Od začiatku júla až do konca septembra sa tu budú striedať koncerty s divadelnými predstaveniami a tancom. Stredobodom záujmu bude však vystúpenie európskych umelcov na počesť 200. výročia narodenia Richarda Wagnera. Miestni nezabudnú pripomenúť, že Weimar nie je síce Bayreuth, ale práve tu bola premiéra Wagnerovho Lohengrina. 
GK

Súvisiace aktivity

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na dovolenkuKam na turistiku
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.