Tipy na cestovanie počas adventu

Vianoce sú už za dverami a s nimi aj slávnostné adventné obdobie s nádhernými vianočnými trhmi. Nechajte sa inšpirovať našimi odporúčaniami na vianočné trhy a získajte zaujímavé informácie o tradičných nemeckých vianočných zvykoch. 24. december je pre väčšinu ľudí jedným z najdôležitejších dní v roku. Viac informácií o tradíciách Štedrého večera v Nemecku nájdete tu.

Advent plný emocií

Pre mnohých je advent jedným z najkrajších období v roku a naladí všetkých na Štedrý večer.  V tomto období  v domácich kuchyniach pečú lahodné sušienky alebo sa na vianočných trhoch podávajú voňavé karamelizované mandle. Ďalšou tradíciou, ktorú dobre poznáme je zapaľovanie sviečok každú adventnú nedeľu, až kým na Štedrý večer nezapálime na adventnom venci všetky štyri sviečky.

Trier: vianočný trh © Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Francesco Carovillano

Vianočné čaro

Vo vzduchu sa vznáša vôňa škorice, všade sa trblietajú a žiaria farebné svetlá, na vianočných trhoch ponúkajú horúci punč a možno už padá aj prvý sneh. To je to, čo si pravdepodobne najviac ľudí spája s vianočným obdobím. Na našej webovej stránke predstavujeme množstvo vianočných trhov, ako aj tradičné vianočné zvyky a ponúkame inšpiráciu pre zimné aktivity.

Obývačka s krbom a darčekmi pod vianočným stromčekom © Getty Images/Tom Merton

Ó, vianočný stromček...

Po krásnom advente čoskoro nasleduje Štedrý večer, ktorý je v Nemecku jedným z najdôležitejších dní v roku. Vianočný stromček sa na tento večer kupuje niekoľko dní alebo týždňov vopred a zdobí sa farebnými, trblietavými a žiarivými vianočnými ozdobami. Obývačka je tak pripravená na návštevu dieťaťa, ktoré 24. decembra prinesie darčeky.

Prečítajte si viac

 Fotografia na slideri na hlavnej stránke: Wernigerode: Vianočný trh v starom meste © gettyimages/Krzysztof Baranowski

Otváracia fotografia článku: Vianoce: Karamelizované mandle z vianočného trhu © gettyimages/Sarah Biesinger

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.