Turisti majú Slovensko radi. Tieto jeho poklady si nenechajú ujsť

Majestátne veľhory, unikátne kúpele, výnimočná gastronómia či kultúrne alebo prírodné pamiatky hrdo sa radiace k Svetovému dedičstvu UNESCO. To všetko sú lákadlá, ktoré každoročne pritiahnu na Slovensko státisíce milovníkov domácej hrudy aj zahraničných turistov. Na základe uplynulého leta je navyše zrejmé, že ich počet po pandémii nového koronavírusu kontinuálne rastie, v niektorých oblastiach dokonca rekordne.

„Aj keď sme sa trošku obávali, či Slováci neuprednostnia radšej more či exotiku, analýzy, dáta a spätná väzba od našich partnerov dokazujú, že máme za sebou výnimočnú sezónu. Pre niektorých ba až rekordnú,“ teší sa Václav Mika, generálny riaditeľ Slovakia Travel (na snímke)

Medzi najnavštevovanejšie miesta pod Tatrami patrili v minulých mesiacoch Spišský hrad, Bojnice či Banská Štiavnica – a tak, ako domácich aj zahraničných hostí tradične lákali naše hory (špeciálne Vysoké a Nízke Tatry), tak sa trendom začína stávať aj mestská turistika. Výhodou sa pri nej stáva skutočnosť, že Bratislava, Košice a ďalšie mestá dokážu návštevníkom ponúknuť extra balík viacerých zaujímavých aktivít, atrakcií a zážitkov.  

Hoci z hľadiska dopravnej infraštruktúry má Slovensko ešte čo doháňať, v súčasnosti je atraktívnou destináciou nielen z cenového, ale aj bezpečnostného hľadiska. To, že sa môže popýšiť titulom 6. najbezpečnejšej krajiny v Európe, využívajú predovšetkým turisti zo susedných krajín V4 – Česi, Maďari, Poliaci a Rakúšania. Zahraniční návštevníci z krajín Severnej Ameriky či z Pobaltia, ktorých mierne odstrašovala prebiehajúca invázia Ruska na Ukrajine, sa už začali tiež osmeľovať.

„Cestovný ruch je veľmi dynamická kategória, ktorá v súčasnosti prechádza značnými zmenami. Najviac je cítiť prechod od masovému k zážitkovému turizmu a návrat k prírode. Slovensko však ani v jednom faktore nezaostáva, práve naopak, máme nádhernú nedotknutú prírodu, nechýba nám autenticita, bezpečnosť ani prekvapivé zážitky, “ spomenul Mika.

Práve príjemné prekvapenia, ktorých je Slovensko plné, je lajtmotívom aktuálnej kampane, ktorú odštartovala Slovakia Travel 11. septembra. “Hľadali sme koncept, ktorý nadviaže na branding krajiny z minulých dvoch rokov a efektívne zabezpečí pokračovanie. Podstatná bola pre nás kontinuita a zároveň dynamizácia pozicioningu krajiny. Základná idea konceptu je založená na prekvapivých turistických zážitkoch,“ priblížila marketingová riaditeľka Daša Matušíková.

Súčasťou kampane bude aj tunajšia lyžiarska hviezda Petra Vlhová, ktorá sa v pravidelnej minisérii vtipných videí bude postupne dozvedať o viacerých miestach Slovenska, ktoré prekvapia aj ju samotnú. Postupne prídu na rad UNESCO pamiatky, vodné plochy, turistické lokality, kúpeľné oblasti či kraje s výraznými chuťami a vôňami, jednoducho všetky poklady, ktoré môžeme v našej domovine objavovať.

Slovakia Travel sa v najbližších mesiacoch chystá navštíviť so svojimi tematickými brožúrami veľtrhy, výstavy a workshopy po celom svete. 

Viac informácií o dovolenke na Slovensku: www.slovakia.travel

Autor: Olga E.

Foto: Archiv Slovakia Travel

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.