Vlakom po Švajčiarsku - cesta na ktorú nezabudnete

Kam sa až dovezú? A nastúpili vôbec do správneho vlaku? Vtipný minifilm od oscarového režiséra, ktorý predstavuje svetoznáme panoramatické vlaky Švajčiarska, možno ašpiruje na titul jednej z najlepších reklám roka.

Tento rok Switzerland Tourism pripravil exkluzívny film od oscarového režiséra v hlavnej úlohe s Rogerom Federerom a populárnym komikom Trevorom Noahom. Celý film sa odohráva na Grand Train Tour of Switzerland, okružnej trase spájajúcej všetky svetoznáme panoramatické vlaky Švajčiarska.

Roger Federer, globálny ambasádor Switzerland Tourism, navštívi tento rok trasu Grand Train Tour of Switzerland. Trasa samotná spája všetky slávne panoramatické vlaky do jedného úchvatného okružného putovania vlakom a svojich cestujúcich prevezie po najznámejších pamiatkach krajiny v pohodlí a podľa ich výberu. Od ľadovcov k jazerám a od hôr k mestám: každá etapa Grand Train Tour of Switzerland má svoj jedinečný charakter. Návštevníci tak môžu na 1 280 kilometroch a v ôsmich etapách objaviť najzaujímavejšie miesta a zážitky Švajčiarska! Pôvabné mestá, ako je Luzern, pôsobivé prírodné úkazy, ako sú Rýnske vodopády, a majestátne hory, ako je Matterhorn a Jungfrau. Jedinečnú cestu vlakom môžete zažiť po celý rok a zostaviť si ju presne podľa svojich predstáv, čo sa týka dĺžky trvania a trasy. Chcete poznať, čo všetko je v cene? Môže to byť napríklad úsek z Montreux do Zermattu, ktorý vedie od riviéry Ženevského jazera k hore hôr – Matterhornu. Alebo to môže byť trasa zo Svätého Mórica do Lugana, ktorá vás zavedie od ľadovcov k palmám a ktorej súčasťou sú aj trate Rhétskej železnice zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO! Prímorskú stránku Švajčiarska poznáte na trase z Zürichu do St. Gallen (cez Schaffhausen), ktorá vedie krásnou kopcovitou krajinou smerom k Bodamskému jazeru a potom 40 kilometrov pozdĺž jeho brehu.

Roger Federer po svojich jedinečných tenisových výkonoch síce vlani ukončil kariéru vrcholového športovca, ale i naďalej pôsobí ako ambasádor Switzerland Tourism (ST). Aj teraz, po skončení kariéry, je nielen najlepším športovcom Švajčiarska, ale tiež jeho najlepším veľvyslancom. Ohliadnutie za uplynulými dvoma rokmi, v ktorých spoločne so Switzerland Tourism stanovil novú úroveň národnej turistickej propagácie, je toho jasným dôkazom. V rebríčku „YouTube Ads Leaderboard“, ktorý predstavili v rámci Cannes Lions 2022, sa film Switzerland Tourism „No one upstages the Grand Tour of Switzerland“ / „Nikto neprekoná Grand Tour of Switzerland“, ktorý propaguje Grand Tour of Switzerland (veľkú okružnú cestu Švajčiarskom vhodnú pre automobily a motorky) spoločne s hviezdami Rogerom Federerom a Anne Hathaway, umiestnil na druhom mieste – hneď za spoločnosťou Samsung a pred spoločnosťami Omega, Amazon, Netflix a Apple – a stal sa tak celosvetovo najúspešnejším propagačným spotom v oblasti cestovného ruchu. Klip uverejnený v apríli 2022 odvtedy nazbieral viac než 103 miliónov zhliadnutí.

Po spolupráci s Robertom De Nirom v roku 2021 a Anne Hathaway v roku 2022 sa ambasádor Switzerland Tourism tento rok opäť dočkal žiary kamier. Jeho kolegom v kampani na tento rok je Trevor Noah, komik, autor bestsellerov, producent a filantrop, ktorý je rovnako ako Roger Federer napoly Švajčiar a napoly Juhoafričan. Tiež tím za kamerou je špičkový: spot režíroval Tom Hooper, ktorý v roku 2011 získal Oscara za film Kráľova reč. Spot predstavuje Švajčiarsko ako atraktívnu turistickú destináciu so zameraním na cestovanie po železnici.

Jarná akcia na Swiss Travel Pass 4+1 a 8+2.

Cestovný lístok Swiss Travel Pass od Swiss Travel System je kľúčom k švajčiarskej verejnej doprave pre návštevníkov zo zahraničia. S jediným cestovným lístkom tak môžu precestovať celé Švajčiarsko vlakom, autobusom a loďou počas 3, 4, 6, 8 alebo 15 dní. Konkrétne to znamená neobmedzené cestovanie vlakom, autobusom a loďou v rámci celej siete STS, neobmedzené využívanie MHD vo viac než 90 mestách, voľný vstup do viac než 500 múzeí, bezplatné cestovanie horskými železnicami a lanovkami na Rigi (najstaršia zubačka Európy), Stanserhorn (prvá kabrio lanovka sveta) a Stoos (najstrmšia pozemná lanovka sveta) a mnoho ďalšieho. Bližšie informácie o Swiss Travel Passu nájdete na MojeSvycarsko.com/sts.

A aby ste mali ešte viac času na poznávanie najkrajších miest Švajčiarska v rámci Grand Train Tour of Switzerland (GTToS), je i tento rok pripravená celosvetová akcia na Swiss Travel Pass. V rámci špeciálnej ponuky získate v období od 15. 4. do 14. 5. 2023 pri zakúpení vybraných Swiss Travel Passov až dva dni neobmedzeného cestovania zdarma: MojeSvycarsko.com/stp2023.

Foto: Switzerland Tourism - André Meier, Rob Lewis, Switzerland Travel System/Andrea Badrutt,

Swiss Travel System AG - Tobias Ryser

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.