Za drevorubačom na kopec

Po mnohých nečakaných lockdownoch a neutešenej situácii sme netrpezlivo čakali na možnosť, opäť si na lyžiach vychutnať krásne, biele svahy a spoločnosť mojej známej, rakúskej lyžiarky Annemarie Moser-Pröll.

Začiatkom januára sa nám to podarilo. Stretnutie s rakúskou lyžiarkou a mnohonásobnou olympioničkou, s pani Annemarie Moser-Pröll, sme tento raz už nemuseli rušiť a užili si ho so všetkou parádou. Nielen, že nám opäť predviedla svoj  rýchly, úžasný a krásny štýl, dobre naladená, veselá, ale ukázala nám aj novinky regiónu Snow Space Salzburg a samozrejme aj to, čo je nové priamo v jej domácom Wagrain Kleinarl. 

Vedeli ste, že Soľohradsko má päť žúp, tzv. Gaue? Sú to: Flachgau,  Tennengau, Pongau, Pinzgau a Lungau? Snow Space Salzburg leží v župe Pongau. Wagrain Kleinarl je lyžiarskym strediskom, ku ktorému patri tiež st. Johan im Pongau (prezentuje sa pod marketingovou značkou JO in Salzburg!) a Flachau. Lyžiarske stredisko je optimálne pre všetky vekové kategórie. Zjazdovky krásne upravené, aj keď sneží, užili sme si tak na lyžiach ako na snowboardoch do sýtosti. Komfort pre lyžiarov, aj bezbariérové prístupy - prepojenie troch údolí, kabínka Panorama – Link, či desaťmiestna sedačka Flying Mozart. Panorama – Link spojila Shuttleberg Flachauwinkl-Kleinarl a lyžiarsky raj Zauchensee. A tým je ponuka 210 kilometrov zjazdoviek, 70 moderných vlekov a viac ako 85 horských chatičiek jedinenčná a 100 % istota snehu zaručená.

Vynikajúca gastronómia na ktorejkoľvek horskej chate. Tak napríklad, úplná novinka, chata u "Drevorubača". Vitajte v LUMBERJACK, priamo na kopci Shuttleberg Flachauwinkl-Kleinarl. Prvá bio lyžiarska chata v Alpách vôbec, ojedinelý koncept. Úžasný tip pre vegetariánov, vegánov, tých športovcov, ktorí preferujú slow food. Všetko varia a servírujú v akejsi presklenenej hale na kopci, veľmi vkusne zariadenej drevom, cítite sa tak ako doma.

Je tu útulne, veľa svetla a vynikajúca kuchyňa, akási zimná záhrada, jedlo z produktov len domácich farmárov a malých podnikateľov, z blízkeho okolia, podľa filozofie majiteľov, ktorý tento koncept prísne dodržiavajú. Ďaľšia špecialitka reštaurácie sú veľké, dubové stoly na koľajniciach, ktoré pri prvom slniečku vysunú na vonkajšiu terasu. Parádička.

Pri dobrom jedle zabudnete na čas, tak ako my, mali sme čo robiť, aby sme sa už za slabšej viditeľnosti dostali do údolnej stanice Grafenbergu...a to je vlastne dobre, vtedy je dovolenka pravým oddychom.

Pokračovanie a ďalšie tipy z regiónu Snow Space Salzburg už onedlho.

Autor: Beata Havranová, fotografie autorka, foto slider: Wagrain-Kleinarl Tourismus

www.wagrain-kleinarl.at;

#urlaubsgefühl

www.lumberjack.at

www.adapura-wagrain.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.