Kronplatz a Dolomity

Mobilita zadarmo, noc v iglu, zázračný koberec pre deti v Olangu...

Každý hosť v oblasti Južného Tirolska dostane po príchode bezplatný cestovný lístok, ak je hotelier členom miestneho turistického spolku. Ide o HOLIDAYPASS, ktorý umožní využitie verejných dopravných prostriedkov v celom Južnom Tirolsku, a to aj pre Ski-busy a regionálne železnice „Ski Pustertal Express“, prostredníctvom ktorých sa možno napojiť priamo na lyžiarske svahy hory Kronplatz a Dolomitov. Tento moderný vlak je na trase od Kronplatzu do Sextner Dolomiten a naspäť za 40 minút!! Tým sa návštevníkom otvorila nová dimenzia na presun z jedného lyžiarskeho areálu do druhého, spoločne to predstavuje  neuveriteľnú dĺžku 200 kilometrov perfektne upravených tratí, na ktorých máte niekedy pocit, že na nich jazdíte len vy.

http://www.skipustertal.com/en/

Kronplatz – Plan de Corones, neustále v pohybe

Lyžiarske stredisko Kronplatz v Južnom Tirolsku neustále vylepšuje služby pre návštevníkov. Napríklad aj tohto roku sprístupnili novú kabínkovú lanovku Belvedere. Tá prepraví 3.300 osôb za hodinu, pričom v jednej kabíne je 9 miest na sedenie a 6 miest na státie. A čuduj sa svete, kabíny majú k dispozícii aj WI-FI službu! No nielen to. Pre zvýšenie bezpečnosti a prehľadnosti rozšírili miestni aj obľúbenú zjazdovku Alpen-Piste, a to o 350 metrov preto, aby začiatočníci a deti mali ľahší prístup. A ešte niečo: na štíte Kronplatzu v lete slávnostne otvorili múzeum legendárneho horolezca Reinholda Messnera. Je prístupné lyžiarom aj v zimnom období.

www.messner-montain-museum.it/corones/besuch/

Noc pod holým nebom

V lyžiarskom areáli  Speikboden (Južné Tirolsko) sprístupnili možnosť zimného prenocovania pod holým nebom. Kým vlani boli k dispozícii len dva horské iglu, tento rok ich je už päť. Treba ešte pripomenúť, že Speikboden neponúka len vzrušujúce prenocovanie pod holým nebom, ale aj najdlhšiu sánkarskú dráhu (10 km), ktorá prekonáva tisíc metrový výškový rozdiel. A vďaka novému zasnežovaciemu zariadeniu je aj lepšie zjazdná.

Zázračný koberec pre deti v Olangu

Zázračný koberec (Zauberteppich Kids Area) na pokraji lesa medzi obcami Mitterlang a Oberlang v Južnom Tirolsku sa tento rok podstatne zväčšil. A to nielen preto, že ho o dvadsať metrov rozšírili, ale aj preto, že pribudol „zázračný“ koberec pre celkom malé deti. Tie majú k dispozícii aj klzisko, dve lyžiarske trate s podporným pásom, sánkarskú dráhu, ako aj dve nové trate na zjazd na gumových kruhoch.

http://www.kronplatz.com/de

Spracovala Beata Havranová

Foto: TVB Kronplatz, Helmuth Rier, Marchner, Harald Wisthaler, Alpinschule Pustertal

 

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.