V Piemonte zavonia syr

V talianskom mestečku Bra, v regióne Piemont, kolíske hnutia Slow-Food, sa v čase od 18. do 21. septembra bude konať festival syra.

Festival vznikol na podnet mladých sedliakov, ktorí sa rozhodli venovať sa chovu dobytka v horských oblastiach, a prispieť tak k širšej ponuke produktov zdravej výživy. Dohodli sa na spoločnom postupe a za podpory ministerstva poľnohospodárstva spolu s hnutím Slow-Food položili základy tohto festivalu. Je to hnutie, s filozofiou férovosti, čistoty produktov, so zámerom vytvoriť sieť, v ktorej sú poľnohospodári, kuchári, milovníci kvalitnej stravy, mladí ľudia, rybári i vedci zo 150 krajín. Koná sa každé dva roky. Tento sa ponesie v znamení mlieka v každej forme. V miestnej veľkej hale (Great Hall of Cheese) si návštevníci môžu pochutnať na širokej ponuke rôznych druhov syra,  a to priamo za účasti jej výrobcov, ako aj na nemenej ako 100 druhov vína, tiež z tejto oblasti. Súčasťou tohto festivalu sú aj odborné prednášky o tom, ako miestni producenti dbajú na  kvalitu svojich výrobkov, či do akej miery pôsobí vysokohorské prostredie na bioprodukciu, no a večer je zväčša venovaný kultúre.

GK

Viac informácií na: www.cheese.slowfood.com/en

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.