Chrumkavé dobrôtky z Rujany

Chrumkavé pečivo a chlebík všakovakej formy a chute, pečie rodina Peters, v Sassnitze, na ostrove v nemeckej Rujane...

Pekáreň Peters na Rujane má 54 ročnú tradíciu. Pán Nils Peters zdedil pekáreň v Sassnitze na Rujana od svojho dedka. Už ako malé dieťa rád pozoroval ako sa jeho rodina s láskou stará o malú firmu. Odkedy ju prevzal do osobného vlastníctva, podarilo sa mu z nej vytvoriť najvýznamnejší podnik na ostrove. Pekáreň Peters otvorili v roku 1964. Od začiatku zákazníkom ponúkali široké spektrum výrobkov, od koláčov až po rôzne druhy pečiva a chleba. Vždy si zakladali na tradičnom spôsobe výroby a poctivej práci. Verili, že ak ľudí neoklamú a dajú im srdce na dlani, budú sa k nim stále vracať, vďaka čomu si vybudujú silnú pozíciu na trhu.

„Môj dedko radšej piekol koláče a torty. To boli kedysi naše hlavné produkty, pretože ľudia si u nás objednávali dezerty na všetky sviatky a oslavy. Chlieb a pečivo robil len tradičným spôsobom. Mňa to vždy viac ťahalo k pekárenským výrobkom. Keď som prevzal firmu, začal som sa viac zaujímať o nové druhy chlebov, ktoré by mohli prilákať ďalších zákazníkov,“ vysvetľuje Nils Peters. Vďaka veľkému nadšeniu sa mu nakoniec podarilo vymyslieť nové receptúry na ich tri hlavné chlebové špeciality. Základom prvého je repka, ktorú kombinuje s medom. Jeho chuť je len mierne sladká a výborne sa hodí k maslu a džemu. Nezvyčajnú kombináciu ponúka spojením sena a soli. Chlieb je počas pečenia obalený kúskami suchej trávy, ktorá mu dodáva lahodnú chuť. Najobľúbenejším produktom z pekárne Peters je barbecue chlieb, ktorého hlavnou ingredienciou sú údené semiačka. Jeho chuť je ťažšia, rýchlejšie zasýti a výborne sa hodí k opekaným mäsám.

Keďže firma rýchlo expandovala, pred dvanástimi rokmi otvorili novú prevádzku na krásnom mieste pri najväčšom prístave na Rujane. Lode odtiaľ odchádzajú do Švédska a Ruska, takže dobré meno tejto pekárne sa čoskoro začalo šíriť aj do cudziny. Pred siedmymi rokmi si Nils Peters splnil ďalší veľký sen. Pri prevádzke otvoril veľkú kaviareň, ktorá ponúka čerstvé produkty z jeho výroby. Zákazníci tam radi chodievajú najmä na raňajky a rýchle občerstvenie.

Budova má industriálny štýl. Dominujú jej čisté línie a moderný vzhľad. Cez veľké sklenené steny máte výborný výhľad na celú pláž a prístav. Kombinácia ponúkaných jedál, teplých nápojov a jedinečných priestorov vyniesla v roku 2014 podnik Nilsa Petersa medzi stovku najlepších kaviarní v Nemecku. Odvtedy je stálou súčasťou tohto zoznamu.Ich menu je jednoduché, zameriavajú sa najmä na kvalitu ponúkaných jedál. Špecializujú sa na raňajky, počas ktorých ponúkajú misy s lokálnymi pochúťkami, ich domáci džem, ale aj niekoľko druhov teplých jedál. Počas celého dňa si hostia môžu vybrať z rôznych typov obloženého pečiva a denne obmieňajú ponuku polievok.

Tradičnou bodkou za dobrým jedlom je jeden z ich fantastických koláčov, ktorými takto naďalej vyjadrujú úctu voči dedkovi Nilsa Petersa. Súčasťou kaviarne je malé oddelenie s pekárenskými výrobkami, kde chodia nakupovať ľudia zo širokého okolia. Rujana je najväčším ostrovom Nemecka. Leží v Baltickom mori, niekoľko kilometrov od pobrežia, oproti južným brehom Švédska. Je v spolkovej krajiny Meklenbursko-Predpomoransko

Autor: yh

www.baeckerei-peters.de

https://www.ruegen.de/ueber-uns/tourismuszentrale-ruegen-gmbh/

www.germany.travel

Súvisiace aktivity

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na dovolenkuKam na turistikuKam na víkendKam za dobrým vínomKam za dobrou kuchyňou
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.