James Bond v Prahe

Kam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Do nedele 31. 3. 2024 potrvá výstava pod názvom: „Bond in Motion“. Na ploche 3000 m2  uvidí návštevník 85 unikátnych vozidiel agenta Jamesa Bonda 007.

Po prvý raz  v Prahe privíta výstava „Bond in Motion“ návštevníkov na pražskom Výstavisku. V Křižíkových pavilónoch  B a C, si môžete zblízka vychutnať originálne vozidlá agenta 007 Jamesa Bonda. Ide o vozidlá, ktoré produkcia filmu používala pri  nakrúcaní filmov, a tak preto neváhajte a poďte si pripomenúť filmovú históriu.

 

Príbeh agenta britskej tajnej služby bol vytvorený v roku 1953 Ianom Flemingom a uvedený na filmové plátno v roku 1962 príbehom nazvaným James Bond a Dr. No. Vďaka výstave je James Bond živší než kedykoľvek predtým.

Bond uspel v mnohých svojich misiách aspoň čiastočne, vďaka vozidlám navrhnutým geniálnym „Q“. Výstava umožňuje filmovým nadšencom vstúpiť do zákulisia nakrúcania. Medzi vystavené vozidlá patrí Goldfinger Aston Martin DB5, No Time To Die Superleggera DBS, Q Boat z The World Is Not Enough a Little Nellie z You Only Live Twice.

Autá, vrtuľníky, motorky, lietadlá a ponorky budú obklopené rekvizitami, modelmi, fotografiami kulís a vychytávkami agenta Q. Vystavené bude i mnoho ďalších „neautomobilových“ predmetov. Po celý čas trvania výstavy „Bond in Motion“ bude aj sprievodný program. Výstava sľubuje zážitok, ktorý zaujme všetkých divákov. Na mieste bude tiež originálny bar 007 a predajne Jamesa Bonda.

Komentované prehliadky:

Otváracie hodiny:

  • utorok – piatok 10:00-18:00
  • sobota – nedeľa 10:00-20:00

Vstupné:

ZDROJ: bondinmotion.cz, facebook.com/bondinmotionprague

Foto: Havas Prague


Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.