Festival remesiel na Schloss Hofe

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipom

Babie leto nás zatiaľ obdarúva príjemne hrejivými lúčmi jesenného slnka. Počasie je ako stvorené na podujatia vonku, či v prírode.. Už tento víkend si môžete vychutnať množstvo zaujímavosti v areáli statku barokového zámku Schloss Hof. 

Panský dvor je priestranstvo, tvorí ho plynulý prechod medzi statkom zámku a okrasnými záhradami. Miesto, kde kedysi noha šľachticov sotva vstúpila, bolo však veľmi dôležité pre zásobovanie celého zámockého kolosu.

Služobníctvo sa od skorého rána až do neskorého večera ani na chvíľu nezastavilo, aby zabezpečilo pre pánov ten najvyšší komfort. Aj dnes to tu dýcha jedinečnou atmosférou: dokonale zrekonštruované historické dielne, baroková stajňa s prekrásnymi klenbami, či stále využívané konské stajne.

Tento víkend, 11. a 12. 9. tento priestor ožije Festivalom umeleckých remesiel.

Umelci z rôznych oblastí, bohatá ponuka umeleckých výrobkov, i nahliadnutie cez ich plece, na to čo tvoria. Pod rukami kováča budú vylietavať horúce iskry pri práci s rozpáleným kovom. Stará sústružnícka dielňa ožije prácou rezbára a opäť v nej zacítite vônu čerstvo opracovaného dreva. Dámy určite poteší ponuka klobúčikov od skúsenej modistky, či nádherné kúsky z dielne návrhárky, ktorá sa venuje maľbe na hodváb.

Ak vás fascinuje práca hrnčiara, nezabudnite nahliadnuť do hrnčiarskej dielne, rád vám odpovie na otázky o tejto jedinečnej tvorbe. Deti sa môžu tvorivo vyšantiť pri vlastných kreáciách v detských dielničkách a celé podujatie spríjemní hudobný sprievod dychovej hudby. Samozrejme nebude chýbať tradičná ponuka prehliadok v komnatách zámku, jazdy na koči a pre najmenších jazdenie na poníkoch.

Špeciálny program pre slovenských návštevníkov bude v stredu, 15. 9. 2021

V strede nasledujúceho týždňa si môžeme dopriať výlet, vďaka dňu voľna a príjemne si oddýchnuť. Zámok Schloss Hof pre návštevníkov zo Slovenska pripravil príjemný, sviatočný program. O 11:30 hodine alebo 13:30 hodine  budú sprevádzať slovenskí lektori.

O 15:00 hodine sa koná zasa prehliadka v slovenčine, určená pre detských návštevníkov. Popoludní je deťom k dispozícii kreatívny ateliér či práca s hlinou a taktiež obľúbené jazdy na koči či na poníkoch. Nevynechajte ani skvelú výstavu o cisárovnej Sisi, tá je hneď neďaleko, na zámku Niederweiden. Trvá už len do 1. novembra 2021. Vychutnajte si krásy jesene na zámku Schloss Hof.

Počas podujatia „Festival umeleckých remesiel“ platia špeciálne pravidlá pre vstup:
Vstup na podujatie je možné len po preukázaní sa jedným z nasledovných potvrdení ( ide o osoby nad 12 rokov):

  • PCR-test (nie starší ako 72 hodín)
  • antigénový test (nie starší ako 48 hodín)
  • doklad o plnom očkovaní
  • doklad o prekonaní ochorenia covid-19 (nie starší ako 180 dní)
  • doklad o protilátkach (nie starší ako 90 dní)
  • Deti do 12 rokov sa nepotrebujú preukázať žiadnym zo spomínaných dokladov.

Viac informácií na www.schlosshof.at

Foto:  Schloss Hof_Schmieden(c)Dieter Nagl für SKB

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.