Pre mlsné jazýčky

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam za dobrým vínom

Keď budeme všetci disciplinovaní, možno sa všetko čoskoro obráti na dobré a budeme môcť už čoskoro doslova "ochutnať" iniiciatívu farmárov a tunajších sedliakov neďeleko hranic, s dolným Rakúskom. Tí pripravili celý rad ochutnávok. Vinári, pestovatelia medu, špargle, ovocia, zeleniny, v regióne Carnuntum - Marchegg, na Moravskom poli, kúsok za slovenskými hranicami, za Hainburgom.

Dvanásť farmárov a sedliakov vytvorilo značku "Genusstour" - "Genussiniciative". Touto značkou potvdrzujú, že ich produkty a výroba má tú najvyššiu možnú kvalitu, sú vyrobené poctivo a sú mimoriadne chutné. Či ide o zeleninu, ovocie, sušené semienka ako lahôdkový produkt, med. Možno budeme ozaj môcť ochutnať už čoskoro ich výrobky. v tomto kraji.

Medzi Hainburgom a pohorím Leithagebirge je aj nová, od šesť do dvanásť kilometrov dlhá, bezbariérová trasa, po ktorej môžete ísť aj s detským kočíkom. A keď budeme mať šťastie, v sobotu 16. mája bude Genusstour úplne zdarma a my tak budeme môcť stráviť krásny deň s dokonalými špecialitami.

Autor: BH

www.genuss-carnuntum-marchfeld.at

Foto: https://www.donau.com/de/roemerland-carnuntum-marchfeld/genuss-carnuntum-marchfeld/

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.