Znojmo chutí aj na dvoch kolesách

Kam na dovolenkuKam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkendKam za dobrým vínom

Znojemská Beseda pre turistov i miestnych pripravila ďalšiu novinku - mestské bicykle

Od začiatku letných prázdnin je tu pre miestnych i návštevníkov Znojma nová možnosť zapožičať si mestské bicykle priamo v samotnom historickom centre pri radničnej veži. Jeden zo štyroch bicyklov, ktoré sú pomenované po osobnostiach Znojma, si môžete zapožičať na celý deň alebo na pár hodín. „Ako je už z názvu jasné, vrcholnú cyklistiku s týmito bicyklami nečakajte. Mestské bicykle sú však spoľahlivým dopravným prostriedkom presúvanie sa medzi jednotlivými pamiatkami či priľahlými mestskými časťami,“ doplňuje František Koudela, riaditeľ Znojemské Besedy.

Odporúčame zájsť si napríklad na vyhliadku k Rotunde sv. Kataríny, k mohutnej budove premonštrátskeho kláštora v Louce, ku slávnej Marešovej vile, k Mestskému divadlu alebo do Přímětic k pamätníku Prokopa Diviša. V prípade, že dostanete chuť objavovať krásy vínnych pivníc,  ponúka sa vám možnosť zájsť si do priľahlého Nového Šaldorfu, kde má každý týždeň aspoň jeden z miestnych vinárov otvorenú svoju pivnicu. Bezpečné cestovanie vám zabezpečia zámky na bicykel, ktoré dostanete spolu s ním pri zapožičaní. Majú žltú farbu a niektorí si pri ich zapožičaní dokonca môžu vybrať bicykel so svojmi menom.

Spracovala BH

Viac informácií nájdete na www.objevteznojmo.eu

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.